Nowa metoda oszustów. Wyłudzili pieniądze pisząc "telefon wpadł mi do ubikacji"

2023-06-28 18:00:49(ost. akt: 2023-06-28 15:28:00)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixaby

Oszuści wyłudzili od mieszkańców Ełku 3,7 tys. zł podszywając się pod ich córkę. Córka napisała rodzicom, że prosi ich o pożyczkę pieniędzy, bo telefon wpadł jej do ubikacji i w związku z tym nie może skorzystać z bankowej aplikacji.
Policja w Ełku poinformowała w środę, że mieszkańcy tego miasta zgłosili wyłudzenie od nich 3,7 tys. zł. "Rodzice byli przekonani, że przelewają pieniądze córce, której telefon wpadł do ubikacji. Okazało się, że padli ofiarą oszustów" - podała policja.

Wyjaśniono, że matka otrzymała od rzekomej córki prośbę o przelanie pieniędzy na wykonanie opłat. Córka argumentowała, że "jej telefon wpadł do ubikacji" i w związku z tym nie może skorzystać z bankowej aplikacji.

— Akurat tak się złożyło, że dorosła córka mieszka w innym miejscu, rozpoczęła nową pracę, więc to rodzicom uwiarygodniło tę sytuację. Chcąc jej pomóc przelali na podane konto ponad 3,7 tys. zł — podała policja.

Dopiero po dokonaniu przelewu mieszkanka Ełku zadzwoniła do córki. Wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

— Każdą prośbę finansową przez telefon powinniśmy traktować ostrożnie i czujnie. W takich sytuacjach nie możemy działać pochopnie. Sprawdźmy w każdy możliwy sposób czy faktycznie to nasze dziecko prosi o pieniądze — zaapelowała policja w komunikacie.(

PAP
Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska