Myśleli, że są ponad prawem. Wpadli w ręce olsztyńskiej policji. Będą tłumaczyć się przed sądem

2023-06-28 08:00:00(ost. akt: 2023-06-27 15:45:03)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę auta, mimo sądowego zakazu. 41-latek „wpadł” podczas kontroli drogowej na DK 16. Z kolei 27-latek doprowadził do kolizji drogowej. Obaj wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.
W poniedziałek (26 czerwca) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na DK 16 w m. Rapaty zatrzymali do kontroli osobowe audi.

Za kierownicą auta siedział 41-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna wybrał się podróż, mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej w rejonie jednego z olsztyńskich skrzyżowań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierujący mazdą nie zachował należytego odstępu między pojazdami i najechał na tył volkswagena. Okazało się, że na sprawcy kolizji ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W obu przypadkach policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


We wtorkowym (27 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.
W tej szkole każdy uczeń otrzymał świadectwo z paskiem
Zakończenie roku szkolnego dla uczniów i uczennic AZPO było niesamowite. Młodzi ludzie nie tylko cieszą się z rozpoczęcia wakacji, ale także odbierają świadectwa, na które pracowali przez cały rok. Aby docenić ich wysiłki, Katarzyna Miąskowska, dyrektor AZPO, zdecydowała o tym, że nie tylko rozda świadectwa z wyróżnieniem („z czerwonym paskiem”), ale każdy z uczennic i uczniów AZPO otrzyma świadectwo z paskiem.
W Olsztynie będzie bezpieczniej
Czasy są niepewne, a w niepewnych czasach wymaga się podejmowania pewnych decyzji. Jedną z podstawowych potrzeb Polek i Polaków w 2023 roku jest bezpieczeństwo, dlatego w odpowiedzi na nią w Olsztynie został ukończony projekt „Bezpieczny MOF”, który pozwoli nam spać spokojniej.
Konfederacja partią obrotową?
Jeśli obie partie, czy to PiS, czy PO zgodzą się realizować nasz program, to wszystko jest na stole – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu” współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen, odpowiadając na pytanie o ewentualną koalicję z Jarosławem Kaczyńskim lub Donaldem Tuskiem.
Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl