Olsztyn stał się niebieski. Odbyła się II edycja Citi Warmia Run Challenge 2023

2023-06-29 09:43:39(ost. akt: 2023-06-29 15:39:05)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W ten weekend (24/25 czerwca) w Koszary Park w Olsztynie odbył się niesamowity festiwal biegowy, w którym wzięła udział rekordowa liczba uczestników. 500 zawodników wystartowało w rywalizacji na różnych dystansach.
Citi Warmia Run Challenge 2023 to druga edycja zawodów. Wydarzenie ściąga nie tylko uczestników biegu, ale również kibiców, rodziny z dziećmi, mieszkańców Olsztyna i turystów. Nic dziwnego – miasteczko biegowe w Koszary Park oferowało wiele atrakcji, od świeżo przygotowanej kawy i specjalnych stref relaksu po animacje dla dzieci. Ponad 150 dzieci wzięło udział w zawodach dla najmłodszych.

Na linii startu, w ciągu dwóch dni stanęło 500 osób. Wśród nich w charakterystycznych niebieskich koszulkach biegło 100 uczestników drużyny Citi w Polsce, tegorocznego sponsora tytularnego zawodów.

— Citi obecne jest w Olsztynie od ponad 20 lat. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie, wspieramy miasto w sferze gospodarczej, współpracujemy w zakresie edukacji i przyszłości młodych ludzi. Równie aktywnie angażujemy się w sprawy lokalne. Jesteśmy partnerem wielu wydarzeń, takich jak BabaFest czy plebiscyt na Sportowca Roku Warmii i Mazur, a teraz także zawodów Citi Warmia Run Challenge, w których startuje blisko 100 zawodników drużyny Live Well at Citi. Od wielu lat promujemy aktywny styl życia i wartości, które są dla nas ważne – równość, różnorodność oraz równowagę między życiem prywatnym i zawodowym — powiedziała Katarzyna Majewska, wiceprezes Citi Handlowy.

Fot. Zbigniew Woźniak

Zmagania biegowe trwały dwa dni. Pierwszy rozegrał się na trasie w trudnym terenie – w Lesie Miejskim z licznymi podbiegami i nierównym podłożem. W niedzielę uczestnicy zawodów biegli po asfalcie. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 5, 10 i 21 km. Tych, którzy pokonali wszystkie dystanse – łącznie 72 kilometry w ciągu dwóch dni – nagrodzono tytułem Super Hero.

Wśród zaproszonych gości byli Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, wybitny trener Jerzy Litwiński oraz wiceprezes Citi Handlowy Katarzyna Majewska i Maciej Żurawek, Customer Service Hub Head w Citi Solution Center.

— Ta sobota i niedziela stała się świętem biegania w Olsztynie. Wielkie słowa podziękowania dla grupy Citi. Razem z samorządem województwa i naszymi mieszkańcami rewitalizujemy Stare Koszary. Ale to miejsce zmienia się też dzięki waszej aktywności — mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
Maciej Żurawek, Customer Service Hub Head w Citi Solution Center przypomniał, że w ostatnich latach zawodnicy Citi są regularnie obecni na Ukiel Olsztyn Półmaraton, gdzie również startuje liczna drużyna pod egidą Live Well at Citi.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Tym razem jako sponsor tytularny z radością wspieramy organizację Citi Warmia Run Challenge. To wielka przyjemność uczestniczyć w imprezie, która przyciąga wielu uczestników i entuzjastów sportu. A dla niemal dwóch tysięcy pracowników Citi w Olsztynie to okazja wspólnego odpoczynku, zabawy i rywalizacji — mówił Maciej Żurawek.

Dlaczego Citi angażuje się w wydarzenia w Olsztynie?
Działająca w 160 krajach grupa zatrudnia w Olsztynie ponad 2 tys. osób. Stawia na rozwój w tym mieście, z nawiązką zrealizowała zapowiedziany w 2019 roku wzrost zatrudnienia. We współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim realizuje program studiów dualnych, które daje możliwość łączenia nauki ze zdobywaniem pierwszych doświadczeń zawodowych, a w szkołach średnich prowadzi zajęcia edukacyjne o cyberbezpieczeństwie w sieci.
— Olsztyn staje się idealnym miejscem do pracy. Można pracować w globalnej firmie, która daje możliwości do rozwoju i jednocześnie korzystać z tego, że otaczają nas te piękne krajobrazy — mówi jedna z zawodniczek Citi w Olsztynie.