W te wakacje w Olsztynie będzie muzycznie, chwacko i truskawkowo

2023-06-26 11:23:38(ost. akt: 2023-06-26 13:44:57)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To już ten moment, gdy Miejski Ośrodek Kultury uruchamia letni cykl wydarzeń artystycznych. W tym roku pod znakiem truskawki oraz pod hasłem "Chwacko!".
Koncerty gwiazd, występy mniej znanych twórców, cykle wydarzeń, do których olsztynianie się już przyzwyczaili, jak i te zupełnie nowe - to w największym skrócie kulturalne lato w Olsztynie. Początek ponaddwumiesięcznego, artystycznego korowodu już w poniedziałek (26 czerwca).

Na pierwszy ogień popularny cykl kina plenerowego w Parku Podzamcze. "Piosenki o miłości" okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Projekcja w Parku Podzamcze nieopodal fontanny "Ryba z dzieckiem" w poniedziałek o 21:30.

Fot. Zbigniew Woźniak

W kolejnych dniach i tygodniach "Chwacko!" odbędą się m.in. Międzynarodowe Dni Folkloru Warmia, Dni Olsztyna, Fest Muza, Local Warming czy Olsztyński Festiwal Teatrów Ulicznych. Koncertowo bawić olsztynian i gości naszego miasta będą m.in. Łydka Grubasa, Lady Pank, Vader, Maria Peszek czy Baranovski.

Nowością w tegorocznym programie jest Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa. To wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabułą książek Jana Brzechwy.

— Wydarzenie odbędzie się w Zajezdni Trolejbusowej oraz na terenie przyległym — mówi Agnieszka Prusik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. — W samej Zajezdni powstanie interakcyjna wystawa, luźno nawiązująca do fabuły "Akademii Pana Kleksa", z szeregiem stanowisk animacyjnych i elementami graficznymi zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby projektu. Poszczególne elementy wystawy będą zachęcać do podjęcia określonego działania.

Fot. Zbigniew Woźniak

Akademia to w sumie 15 lipcowych spotkań. Kolejne tygodnie będą tematycznie sprofilowane, a ich tematyka będzie nawiązywać do kluczowych wątków fabuły książek.

Informacje o cyklu wydarzeń, program oraz możliwość kupna biletów na te płatne - na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.W poniedziałkowym (26 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.
Urania: będzie czwarta ekspertyza dachu
Kompleksowy remont dachu hali Urania jest już na ostatniej prostej. Sportowcy już szykują się do wejścia na parkiet, a kibice na trybuny. Przeszkodą w realizacji marzeń o obiekcie sportowym z prawdziwego zdarzenia w Olsztynie może się okazać… nierówna kopuła.
S16 na odcinku Borki Wlk.- Mrągowo ma być gotowa w I połowie 2024 rokuNowa „szesnastka” ze starym asfaltem?
Zostały otwarte oferty, które wypłynęły na dwa przetargi na wybudowanie drugiej jezdni na ekspresowej „szesnastce” od Olsztyna do Biskupca. Mimo że zainteresowanie inwestycją jest bardzo duże, to drogowcy mają ciężki orzech do zgryzienia.
Kopernik z Olsztyna przeniesie się do Torunia
Olsztyńska część Światowego Kongresu Kopernikańskiego to cztery dni wypełnione obradami kopernikologów i… kopernikofilów. Ostatnie przedpołudnie Światowego Kongresu Kopernikańskiego na UWM w Olsztynie poświęcone zostało różnym obliczom Kopernika.
Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl