Marsz na Moskwę przerwany

2023-06-24 19:57:07(ost. akt: 2023-06-24 20:00:42)

Autor zdjęcia: PAP/EPA/Stringer

Właściciel Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn oświadczył, że oddziały najemników rozpoczynają odwrót i kierują się do obozów polowych, aby uniknąć przelewu krwi - podał niezależny portal Mediazona.
Prigożyn w oświadczeniu audio oznajmił, że Grupa Wagnera dotarła na odległość 200 km od Moskwy i w tym czasie "nie przelała ani jednej kropli krwi swych żołnierzy". Dodał, że "teraz nastąpił moment, gdy może dojść do tego przelewu krwi", wobec czego "zdając sobie sprawę z odpowiedzialności" za taką sytuację najemnicy rozpoczynają odwrót.

"Idziemy z powrotem, do obozów polowych" - oznajmił Prigożyn.

Krótko wcześniej kancelaria Alaksandra Łukaszenki podała, że rozmawiał on z Prigożynem i ten zgodził się zatrzymać kolumnę najemników idącą na Moskwę. Łukaszenka prowadził te rozmowy w porozumieniu z Władimirem Putinem - oświadczył Mińsk. (PAP)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3110105 25 cze 2023 11:42

    I pozornie wszyscy są "happy"... Nic bardziej błędnego! To była ustawka Putina, Grupa Wagnera przeszła bez przeszkód pod Moskwę, zajęła dwa miasta bez walki. Dziwne! Potem niby postrzelali, zestrzelili stary 70-letni IŁ18 sfotografowany jak na pokaz i... "dogadali się"! I zaraz szybciutko skorzystali z "gościny" Łukaszenki! W ten sposób grupa Wagnera znalazła się na Białorusi gdzie już wcześniej przeniesiono wyrzutnie rakietowe i artylerię. I to w sposób jawny, bez ukrywania się zagrożony jest Kijów! Mam nadzieję że Ukraińcy to widzą i nie będą zaskoczeni... A swoją drogą Putin ma dobry pretekst do zrobienia ostrej czystki na Kremlu...

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3110097 25 cze 2023 06:21

    I co to było? Kremlowska ustawka w stalinowskim stylu..... Teraz będzie kolejna czystka w Rosji - pretekst jest. W taki sposób Stalin wymordował około miliona Rosjan. To jest jednak bandycki kraj

    odpowiedz na ten komentarz