Prace nad przebudową plaży w Lutku pod Olsztynkiem trwają w najlepsze

2023-06-22 20:15:54(ost. akt: 2023-06-22 15:40:32)

Autor zdjęcia: Olsztynek- oficjalna strona

Burmistrz Olsztynka Robert Waraksa w maju podpisał umowę na realizację nowego miejsca rekreacji pod Olsztynkiem. Prace na plaży mają skończyć się w pierwszej połowie lipca.
Robert Waraksa podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Steelcore sp. z o.o. W ich zakresie jest wykonanie nawierzchni bezpiecznych pod montaż elementów placu zabaw oraz dojście do plaży. Zaplanowany jest również montaż urządzeń na placu zabaw, montaż stacji obsługi rowerów oraz wiaty wraz z podłogą, stołami i ławkami.

Całkowita wartość projektu to około 150 tys. złotych.

Burmistrz Olsztynka zakłada, że inwestycja będzie gotowa już w pierwszej połowie lipca, mimo, że prace rozpoczęły się dopiero w czerwcu.

— Na początku marca podpisywaliśmy dofinansowanie, w międzyczasie bardzo szybko ogłosiliśmy przetarg. W czerwcu została podpisana umowa. Chcemy zrobić tak, żeby w sezonie kąpielowym mieszkańcy mogli korzystać z tej infrastruktury. Stąd tak szybkie tempo prac — poinformował Robert Waraksa.

W najbliższy weekend odbędzie się święto miasta, które powróciło po czterech latach. Przerwa spowodowana była pandemią COVID-19.

— Zapraszamy wszystkich mieszkańców, ale też gości, którzy odwiedzają w tym czasie Olsztynek. Zaczynamy o 18:30 tradycyjną paradą, która przejdzie ulicami miasta. Dla wszystkich przygotowaliśmy dużo koncertów, konkursów, gier i zabaw — mówi burmistrz miasteczka.