Oskarżony o pobicie i brutalny gwałt stanie przed sądem w Olsztynie

2023-06-21 14:26:49(ost. akt: 2023-06-21 15:09:24)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Wywiózł do lasu, pobił i brutalnie zgwałcił. Wszystko nagrał telefonem komórkowym. Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył już termin rozpoczęcia procesu oskarżonego mężczyzny.
Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w okresie od 17 do 18 września 2022 r. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Według ustaleń prokuratury pokrzywdzony mężczyzna, który od pewnego czasu za drobną zapłatę pomagał oskarżonemu w pracy, na dwa dni przed tym zdarzeniem przebywał w domu oskarżonego.

Rankiem 17 września 2022 r. oskarżony, podejrzewając pokrzywdzonego o romans ze swoją konkubiną, wywiózł go do lasu, gdzie zaczął go bić i kopać po całym ciele. Po powrocie do domu kontynuował bicie pokrzywdzonego, przy czym opis stosowanej przez niego przemocy fizycznej jest wyjątkowo drastyczny.

Następnie oskarżony miał zmusić pokrzywdzonego do wykonania i poddania się czynnościom o charakterze seksualnym. Ponadto, oskarżony utrwalił ten czyn, nagrywając go telefonem komórkowym.

Po tym wszystkim oskarżony miał ponownie wywieźć pokrzywdzonego do lasu i znowu zacząć go bić pięściami po całym ciele. Jednakże w pewnym momencie pokrzywdzonemu udało się uciec i ukryć w krzakach.

Pokrzywdzony mężczyzna w wyniku tego zdarzenia kilka dni spędził w szpitalu. Lekarze stwierdzili u niego obrażenia, które skutkowały naruszeniem czynności narządu ciała pokrzywdzonego trwające dłużej niż 7 dni.

Oskarżony przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Obecnie jest osobą tymczasowo aresztowaną.

Z uwagi na to, że zarzucone oskarżonemu zachowanie mogło nosić znamiona szczególnego okrucieństwa proces w tej sprawie będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Pierwszy termin rozprawy został wyznaczony na 6 lipca 2023 r.


W środowym (21 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Na Kolejowej pracuje tylko dwóch sprzedawcówUlica Kolejowa, kula u nogi
Kolebką małego biznesu od lat są targowiska. Takim miejscem w Olsztynie były też ciąg budek i przy Kolejowej. Tu lata temu kwitł handel. Dziś sprzedaje tu tylko dwóch sprzedawców. Wpadli w pułapkę, z której nie mogą się wyswobodzić.

Inwestycje cmentarz DywityWkrótce ruszy budowa spopielarni
Olsztyn musiał długo czekać na budowę spopielarni. Wiadomo już, że jeszcze we wrześniu w Dywitach ma ruszyć jej budowa. To ważna inwestycja, bo już połowa zmarłych chowana jest w urnach. Na kiedy planowany jest koniec inwestycji?

Mieszkańcy potrzebują dróg do mieszkań
Stawiguda to jedna z najszybciej rozwijających się gmin w regionie. Przybywa tam mieszkań, musi zatem przybyć i dróg. Skorzysta na tym także Olsztyn.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl