Nielegalne papierosy na targowisku w Ełku. Część z nich była zakopana w ziemi

2023-06-21 18:00:21(ost. akt: 2023-06-21 15:06:18)

Autor zdjęcia: KAS

Podczas kontroli przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Referatu Realizacji w Ełku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) zajęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol. Kontrabanda zakopana był w ziemi.
We wtorek (13 czerwca) na targowisku w powiecie ełckim funkcjonariusze zabezpieczyli u jednej z handlujących kobiet 114 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeszukania targowiska zauważyli w zaroślach wkopany w ziemię plastikowy pojemnik, w którym ujawnili kolejne 550 paczek nielegalnych papierosów oraz 5 l alkoholu nieznanego pochodzenia.

Dwa dni później, funkcjonariusze udali się do magazynu firmy kurierskiej w celu kontroli zawartości przesyłek.

Ulica Kolejowa, kula u nogi
Kolebką małego biznesu od lat są targowiska. Takim miejscem w Olsztynie były też ciąg budek i przy Kolejowej. Tu lata temu kwitł handel. Dziś sprzedaje tu tylko dwóch sprzedawców. Wpadli w pułapkę, z której nie mogą się wyswobodzić.

Inwestycje cmentarz DywityWkrótce ruszy budowa spopielarni
Olsztyn musiał długo czekać na budowę spopielarni. Wiadomo już, że jeszcze we wrześniu w Dywitach ma ruszyć jej budowa. To ważna inwestycja, bo już połowa zmarłych chowana jest w urnach. Na kiedy planowany jest koniec inwestycji?

Mieszkańcy potrzebują dróg do mieszkań
Stawiguda to jedna z najszybciej rozwijających się gmin w regionie. Przybywa tam mieszkań, musi zatem przybyć i dróg. Skorzysta na tym także Olsztyn.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl