Dobra Drużyna PZU – kolejne 52 tys. młodych zawodników ze wsparciem PZU

2023-06-23 13:21:00(ost. akt: 2023-06-23 14:43:44)   Artykuł sponsorowany
Drużyna PZU ma już ponad 122 tysiące zawodników

Drużyna PZU ma już ponad 122 tysiące zawodników

Autor zdjęcia: PZU

Do Dobrej Drużyny PZU dołącza ponad 52 tysiące dzieci i młodzieży z całej Polski. Jej kapitanem jest niezmiennie sponsorowana przez PZU najlepsza tenisistka na świecie — Iga Świątek.
Znamy beneficjentów drugiej edycji programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Lista podmiotów, które w tym roku otrzymają dofinansowanie od PZU, została opublikowana na stronie internetowej dobradruzynapzu.pl, a wyniki podsumowano podczas konferencji prasowej w Turznicy k. Ostródy. PZU udzieli wsparcia 450 podmiotom, które zajmują się organizacją zajęć, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, głównie z ośrodków pozawielkomiejskich. Do Dobrej Drużyny PZU dołączy tym samy ponad 52 tysiące dzieci i młodzieży z klubów, stowarzyszeń i związków sportowych z całej Polski. Drużyna PZU ma już ponad 122 tysiące zawodników. Jej kapitanem jest niezmiennie sponsorowana przez PZU najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

Podsumowanie drugiej edycji programu prewencyjnego


21 marca PZU rozpoczął otwarty nabór wniosków w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Przez miesiąc wszystkie fundacje, stowarzyszenia, ludowe zespoły sportowe, uczniowskie kluby sportowe czy związki sportowe, które prowadzą działalność co najmniej od 1 stycznia 2021 roku, mogły ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł lub 15 tys. zł na zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów wynajmu obiektów sportowych w celu prowadzenia treningów i organizacji rywalizacji sportowej, opłacenie transportu na zawody sportowe czy pokrycie kosztów opłaty startowej w różnych rozgrywkach i zawodach.

Wyniki drugiej edycji programu grantowego podsumowano na konferencji prasowej w Turznicy k. Ostródy.

– Wydarzenia z udziałem Dobrej Drużyny PZU dostarczają nam zawsze dużo pozytywnej energii. Za każdym razem, kiedy widzimy zaangażowanie młodych zawodników w różne aktywności fizyczne, cieszymy się, że możemy wspierać rozwój umiejętności, które na co dzień doskonalą w klubach, drużynach czy stowarzyszeniach sportowych.

Fot. PZU

W tym roku dofinansowanie przyznaliśmy 450 pomiotom, dzięki czemu na wsparcie PZU mogą liczyć kolejne 52 tys. dzieci i młodzieży – powiedziała podczas konferencji Sylwia Matusiak, członek zarządu PZU Życie.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych klubów sportowych. Symboliczne promesy na 15 tys. złotych otrzymały: Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Ostróda, Ludowy Klub Sportowy Płomień Turznica, GLKS Szeląg Kormoran Zwierzewo, Międzyszkolny Klub Sportowy Truso Elbląg oraz Klub Sportowy Polonia Pasłęk.

Na przybyłych na konferencję młodych zawodników, jak zwykle podczas eventów Dobrej Drużyny PZU, czekały sportowe atrakcje ćwiczące refleks, koordynację ruchowo-wzrokową, stabilność i skupienie.

Wsparcie dla kolejnych organizacji sportowych w Polsce


Skala ogólnopolskiego programu Dobra Drużyna PZU jest coraz większa, co wynika z rosnącego nim zainteresowania i zaangażowania klubów sportowych w poprawę jakości zajęć. Atrakcyjne formy sportowych aktywności, realizowane przez dobrze wyszkolonych trenerów, z wykorzystaniem nowego, jakościowego sprzętu to oczywiste sposoby, by do uprawiania sportu zachęcić rzesze młodych ludzi.

Po analizie formalnej wszystkich nadesłanych wniosków w tegorocznej edycji programu dofinansowanie otrzyma 450 podmiotów, które do końca roku będą mogły wykorzystać przyznane środki na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży.

PZU dofinansuje tym samym prowadzenie zajęć sportowych w blisko 100 dyscyplinach, zarówno tych bardzo popularnych, jak i mniej znanych. Pełna lista beneficjentów jest dostępna na stronie internetowej dobradruzynapzu.pl.

Twój klub nie znalazł się na liście? Zdobądź superbonus


Podmioty, których wnioski nie uzyskały dofinansowania w programie grantowym, mają szansę otrzymać nagrody rzeczowe – zestawy sprzętu i odzieży sportowej.

W tym celu ich zawodnicy do końca czerwca muszą wykonać zadanie konkursowe, opisane na stronie dobradruzynapzu.pl.


Wsparcie klubów, drużyn i organizacji sportowych w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU wpływa na zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce. Dzięki rozszerzaniu oferty sportowo-edukacyjnej młodzi pasjonaci sportu mają możliwość uprawiania wielu dyscyplin. Program stwarza także szansę dostępu do zajęć sportowych i zawodów dzieciom z klubów w mniejszych miejscowościach oraz takim, które mają ograniczony dostęp do rozwiniętej infrastruktury sportowej czy dodatkowych źródeł finansowania.

Aspekt prewencji zdrowotnej poprzez zwiększenie aktywności sportowej jest niezwykle istotny dla ubezpieczyciela. Zarówno deficyt zdrowotny, który ujawnił się po pandemicznym lockdownie, jak i współczesny tryb życia skłaniają do poszukiwania dodatkowych form zachęty do ruchu. Sport wpływa na poprawę kondycji fizycznej, sprawności i wytrzymałości oraz wzmacnia układ immunologiczny. Aktywność fizyczna zmniejsza również ryzyko chorób cywilizacyjnych. Sportowe treningi mają także wpływ na zdrowie psychiczne. Poprawia się nastrój, koncentracja, jakość snu, a także pewność siebie. Dla młodych zawodników zajęcia sportowe są ważne również ze względów społecznych, ponieważ uczą się pracy zespołowej, samodyscypliny oraz postępowania zgodnie z zasadami fair play. Sport pomaga również zwiększyć odporność na stres, dzięki czemu łatwiej jest radzić sobie z wyzwaniami.

Fot. PZU

Wakacje to idealna pora, aby uprawiać sport


Aktywność fizyczną można rozpocząć w każdym wieku i nigdy nie jest na to za późno. Ale czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci i dlatego bardzo ważne jest zachęcanie dzieci do ruchu już od najmłodszych lat. Zwiększeniu aktywności fizycznej sprzyja letnia pora roku, kiedy jest ciepło i dni są dłuższe. Pływanie, bieganie czy gra w piłkę z rodzeństwem lub kolegami jest o wiele lepszą formą spędzania wolnego czasu niż siedzenie w domu przed ekranem urządzeń elektronicznych. Zachęcajmy więc dzieci do aktywności fizycznej w czasie wakacji i ćwiczmy z nimi, a być może po wakacjach one również zapragną dołączyć do dowolnej drużyny sportowej.

Ambasadorzy programu zachęcają do ruchu


Do aktywności fizycznej najmłodszych zachęcają ambasadorzy Dobrej Drużyny PZU. Jej kapitanem jest najlepsza na świecie tenisistka Iga Świątek, która dla wielu młodych pasjonatów sportu jest wzorem do naśladowania. Jej popularność sprawia, że obserwujemy rosnące zainteresowanie tenisem w Polsce. Oprócz Świątek w gronie ambasadorów programu znaleźli się również: narciarka alpejska Maryna Gąsienica-Daniel, utytułowany tancerz na wózku inwalidzkim Paweł Karpiński, młody lekkoatleta Jakub Bembenek oraz były bramkarz Marcin Pietryka i piłkarz Leandro Messias dos Santos. Ambasadorzy programu Dobra Drużyna PZU inspirują początkujących zawodników i mają ten sam cel co największy polski ubezpieczyciel – rozwój młodych Polaków i wspieranie ich w drodze do spełniania sportowych marzeń.

Szczegóły dotyczące programu Dobra Drużyna PZU można znaleźć na stronie dobradruzynapzu.pl.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mijka #3110049 21 cze 2023 21:25

    i to jest dobry sposób by zachęcać młodzież do aktywności sportowej. kluby mające dofinansowanie będą miał większy budżet czy to na sprzęt czy organizację turniejów a to będzie zrzeszać grono ludzi

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz