Burze, grad i silny wiatr. RCB ostrzega. Czy zagrzmi dziś w Olsztynie?

2023-06-21 09:34:58(ost. akt: 2023-06-21 11:30:39)

Autor zdjęcia: pixabay

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Alert RCB przesłano do odbiorców na terenie 12 województw.
"Uwaga! Dziś możliwe wystąpienie gwałtownych burz z gradem i silnego wiatru. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB dodało, że alert o tej treści został wysłany do odbiorców na terenie województw śląskiego, pomorskiego, opolskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, części powiatów zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

Również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę (21 czerwca) ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem i upałami. Instytut podał, że do godz. 23.00 w środę prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne i bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie możliwe 90 km/h. Miejscami może też spaść grad.

W Olsztynie prognozowana jest dziś bardzo wysoka temperatura. Może sięgnąć nawet 30 stopni Celsjusza. Po godzinie 16 na niebie zagoszczą jednak chmury, gdyż pod wieczór prognozowane są opady deszczu, burze i wiatr. Przejaśnień możemy się spodziewać dopiero następnego dnia.
(PAP)


W środowym (21 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Na Kolejowej pracuje tylko dwóch sprzedawcówUlica Kolejowa, kula u nogi
Kolebką małego biznesu od lat są targowiska. Takim miejscem w Olsztynie były też ciąg budek i przy Kolejowej. Tu lata temu kwitł handel. Dziś sprzedaje tu tylko dwóch sprzedawców. Wpadli w pułapkę, z której nie mogą się wyswobodzić.

Inwestycje cmentarz DywityWkrótce ruszy budowa spopielarni
Olsztyn musiał długo czekać na budowę spopielarni. Wiadomo już, że jeszcze we wrześniu w Dywitach ma ruszyć jej budowa. To ważna inwestycja, bo już połowa zmarłych chowana jest w urnach. Na kiedy planowany jest koniec inwestycji?

Mieszkańcy potrzebują dróg do mieszkań
Stawiguda to jedna z najszybciej rozwijających się gmin w regionie. Przybywa tam mieszkań, musi zatem przybyć i dróg. Skorzysta na tym także Olsztyn.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl