24-latek i 19-latka z Olsztyna trafili do aresztu. W aucie i mieszkaniu skrywali prawie 100 gramów narkotyków

2023-06-20 10:41:39(ost. akt: 2023-06-20 14:27:13)
Funkcjonariusze z Olsztyna zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Przy 24-latku i 19-latce policjanci zabezpieczyli narkotyki. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.
W ubiegły wtorek (13 czerwca) olsztyńscy funkcjonariusze antynarkotykowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wraz z wywiadowcami w toku przeprowadzonych czynności w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna ujawnili substancje zabronione.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 24-letniego mieszkańca Olsztyna oraz 19-letnią mieszkankę Olsztyna, którzy na ich widok nerwowo się zachowywali. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i kobietę. W trakcie policyjnych czynności podczas przeszukania mieszkania i samochodu, zabezpieczone zostały substancje zabronione oraz gotówka - ponad 13 tysięcy złotych.

Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to 33 gramy ziela konopii innych niż włókniste, 2 gramy meta amfetaminy oraz 55 gramów mefedronu. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

24-latek i 19-latka zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 24-latek usłyszał dwa zarzuty, a 19-latka zarzut posiadania substancji zabronionych, do których się przyznali. Wobec kobiety i mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

Sprawa jest rozwojowa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.


We wtorkowym (20 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Rozpoczął się proces Nawalnego
W kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim rozpoczął się nowy proces wobec lidera opozycji antykremlowskiej Aleksieja Nawalnego, w którym władze zarzuciły mu „ekstremizm”. Główny oponent Kremla, już odsiadujący dziewięcioletni wyrok, może zostać skazany na kolejną karę – nawet 30 lat więzienia.

Demografia Olsztyna. Więcej emerytów, mniej pracowników
Jak co roku w czerwcu ukazał się „Raport o stanie miasta Olsztyna za ubiegły rok”. W tym długim opracowaniu znajdziemy sporo ciekawych informacji na temat stolicy Warmii i Mazur.

Do 400 mln zabrakło jednej cyfry
Dziś można zostać multimilionerem. Wystarczy tylko trafnie wytypować siedem cyfr, które padną w losowaniu w Eurojackpota. Do wygrania jest aż 540 mln zł. Trudno sobie nawet wyobrazić taką górę pieniędzy, a co dopiero je wydać.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć z zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl