Prezydent Piotr Grzymowicz odebrał nagrodę. Olsztyn jest wzorowym partnerem

2023-06-15 18:24:07(ost. akt: 2023-06-15 15:27:03)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Stolica Warmii i Mazur oraz prezydent Piotr Grzymowicz z laurami przyznanymi przez Forum Liderów PPP. Uroczystość odbyła się podczas uroczystej Gali Europejskich Liderów PPP w Warszawie.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: OBO 2023 - trwa głosowanie!

OBO 2023 - trwa głosowanie!

Bieżący rok jest niezwykle istotny dla partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Właśnie mija 15 lat od uchwalenia ustawy o PPP. W tym czasie podpisanych zostało 176 umów o łącznej wartości niemal 9 mld złotych.

Jednym z zadań realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego jest powstająca w Olsztynie Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów. Dzięki inwestycji zostanie domknięty system gospodarowania odpadami komunalnymi, pozwoli również na znaczące zredukowanie wykorzystania węgla do produkcji ciepła, z którego korzystają mieszkańcy stolicy województwa.

Olsztyńska realizacja wielokrotnie była stawiana za wzór. Teraz potwierdziło to eksperckie grono, które doceniło wieloletnie starania władz miasta o budowę instalacji. Podczas Konferencji i Gali Forum Liderów PPP Olsztyn dostał nagrodę Europejskiego Lidera PPP za modelowy projekt partnerstwa publiczno-prywatnego, a prezydent Piotr Grzymowicz nagrodę PPP Excellence.

Fot. UM Olsztyn

— To duże wyróżnienie i satysfakcja z dobrych ocen, z jakimi spotykał się nasz pomysł na budowę tej niezbędnej miastu instalacji — mówi prezydent Olsztyna. —Nagrody są jednocześnie potwierdzeniem, że projekt jest uznawany za wzorcowy w zakresie przyjętych rozwiązań.

Podczas Forum, które odbyło się w Warszawie prezydent Olsztyna był jednym z ekspertów w panelu poświęconym inwestycjom atrakcyjnym dla prywatnego inwestora. Uczestnicy dyskutowali m.in. o tym, jakie warunki musi spełnić projekt, żeby przyciągnął inwestorów.

Celem konferencji od 2016 roku jest popularyzowanie wiedzy z zakresu zamówień publicznych w formule PPP zarówno w środowisku sektora publicznego jak i prywatnego. Istotne jest jednocześnie pokazywanie korzyści płynących z modelu partnerstwa publiczno-prywatnego przy realizacji przedsięwzięć infrastrukturalnych.