Turystyka kajakowa na Warmii i Mazurach. Susza przysporzyła problemów

2023-06-14 16:00:08(ost. akt: 2023-06-14 15:28:15)
spływ kajakowy rzeka krutynia

spływ kajakowy rzeka krutynia

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Z powodu niskiego stanu wody na rzece Pisie utrudniona jest żegluga od jeziora Roś do ujścia Narwi - podały Wody Polskie. Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich notowane są średnie stany wód, które wciąż się obniżają.
Wody Polskie w Białymstoku wydały komunikat nawigacyjny, w którym ostrzega się żeglarzy, że "z uwagi na niski stan wód żegluga na drodze wodnej rzeki Pisy od jeziora Roś do ujścia Narwi jest utrudniona i należy zachować szczególną ostrożność".

Rzecznik prasowa Wód Polskich w Białymstoku Joanna Szerenos-Pawilcz poinformowała, że "w związku z długotrwałą suszą obserwuje się ciągły spadek stanów wód w Systemie Wielkich Jezior Mazurskich". Podała, że 28 kwietnia, tj. w dniu otwarcia szlaków poziom wody na wodowskazie w Giżycku wynosił 130 cm, teraz wynosi 118 cm.

Szerenos-Pawilcz uspokoiła żeglarzy podkreślając, że jest to stan wody średniej i "na razie nie istnieje niebezpieczeństwo wprowadzenia ograniczeń w żegludze po drogach wodnych w Systemie Wielkich Jezior Mazurskich".

W wielu miejscach na Warmii i Mazurach przez ponad trzy tygodnie nie notowano opadów deszczu. We wtorek (14 czerwca) nie jest już tak upalnie, jak w ostatnich dniach, ale nadal nie pada.

Żródło: PAP
Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Podatnik #3109986 14 cze 2023 20:35

    Z całym szacunkiem ale co to ma do kajakarzy? Dla autora artykułu żeglarz, marynarz, kajakarz, pływak - jeden pies jak widać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz