Akcja ratownicza na Bełdanach. Mężczyzna wyskoczył z łódki i nie wypłynął

2023-06-10 09:20:55(ost. akt: 2023-06-10 09:46:52)

Autor zdjęcia: MOPR

Na jeziorze Bełdany wszczęto akcję ratowniczą po zgłoszeniu o mężczyźnie, który wyskoczył z łódki do wody i nie wypłynął. Poszukiwany to 32-latek z Legionowa.
Do zdarzenia doszło w piątek (9 czerwca) późnym popołudniem na Bełdanach, w okolicach miejscowości Kamień. Według policji 32-latek z Legionowa płynął żaglówką z innymi osobami.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że wskoczył do wody popływać i nie wypłynął — poinformowała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji. Jak dodała, sternik jachtu był trzeźwy.

Akcję ratunkową prowadzili na miejscu ratownicy MOPR, karetka wodna i strażacy, w tym grupa wodno-nurkowa z Mrągowa.

— Nasz płetwonurek zszedł na około godzinę pod wodę, ale nie znalazł tego mężczyzny, potem działania przejęła straż pożarna — powiedział dyżurny MOPR w Giżycku Marek Banaszkiewicz. Jak relacjonował, było to miejsce oddalone od brzegu, gdzie jezioro ma ok. 20 metrów głębokości, a widoczność w wodzie była słaba.

— Po dwóch godzinach akcja ratownicza zmieniła się w poszukiwawczą. Jak poinformowała nadkom. Anna Szypczyńska, w piątek wieczorem działania zostały przerwane ze względu na zmrok.

— Zostaną wznowione w sobotę (10 czerwca)— dodała.

Bełdany są w sezonie jednym z najbardziej popularnych wśród żeglarzy i zatłoczonych mazurskich jezior. W długi czerwcowy weekend na wielu jeziorach jest biało od żagli.

Źródło: PAP