Słoneczny długi weekend w Olsztynie. Czy w najbliższych dniach spadnie deszcz?

2023-06-10 08:00:00(ost. akt: 2023-06-09 14:24:29)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Długi weekend przywitał olsztynian prażącym słońcem i wysokimi temperaturami. Ci, którzy skorzystają tylko z dwóch dni wolnego, również mogą być zadowoleni. Jaka pogoda zapowiada się na najbliższy weekend (10/11 czerwca)?
Choć jeszcze w kalendarzach wiosna, to pogoda swoimi wysokimi temperaturami wskazuje, ze zbliżamy się do kalendarzowego lata. W najbliższy weekend przepowiadane są wysokie temperatury, słaby wiatr i dużo słońca.

Sobota (10 czerwca)
Noc z piątku na sobotę (9/10 czerwca) będzie bardzo ciepła z lekkimi zachmurzeniami, jednak bez opadów deszczu. Temperatura około północy może wynieść nawet 19 stopni Celsjusza.
Pierwsze promienie słoneczne pojawią się już wczesnym rankiem, a termometry mogą wskazać 15 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura tego dnia, w godzinach popołudniowych będzie wynosiła 25 stopni Celsjusza.

Niedziela (11 czerwca)
Noc z soboty na niedzielę (10/11 czerwca) będzie bezchmurna. Niezapowiadane są nawet niewielkie opady deszczu. Będzie chłodniej niż poprzedniej nocy, bo termometry wskazywać mogą 14 stopni Celsjusza. W niedzielę od samego świtu witać nas będą silne promienie słoneczne i wzrastająca z każdą godziną temperatura. Około godz. 9 mogą pojawić się pierwsze zachmurzenia, jednak i tego dnia nie są prognozowane żadne opady. Najwyższa temperatura będzie w godzinach popołudniowych i wyniesie 24 stopnie Celsjusza. Noc z niedzieli na poniedziałek (11/12 czerwca) będzie podobna do poprzedniej. Na niebie żadnej chmury, a na termometrach około 14 stopni Celsjusza.