Pożar pustostanu w Barczewie. Jedna osoba nie żyje

2023-06-09 08:37:01(ost. akt: 2023-06-09 08:40:27)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: gov

Ciało mężczyzny o nieustalonej tożsamości znaleźli strażacy, którzy gasili nad ranem pożar opuszczonego budynku gospodarczego w Barczewie. Okoliczności zdarzenia bada policja.
Służby zostały zaalarmowane po północy w piątek (9 czerwca) o pożarze pustostanu przy ul. Wojska Polskiego w Barczewie. Gdy pierwszy zastęp przyjechał na miejsce, okazało się pożarem całkowicie objęty jest budynek gospodarczy z wydzieloną częścią mieszkalną. Akcja gaśnicza trwała pięć godzin, uczestniczyło w niej pięć zastępów, tj. 21 strażaków.

— Po ugaszeniu pożaru, podczas sprawdzania całego budynku, strażacy natrafili na zwęglone ciało. Z informacji uzyskanej od policji wynikało, że był to mężczyzna w wieku ok. 87 lat — poinformował st. kpt. Adam Rybicki z olsztyńskiej straży pożarnej.

— Na tę chwilę tożsamość mężczyzny nie została potwierdzona, poza tym nie znaleziono żadnych dokumentów — powiedziała post. Paulina Żur z olsztyńskiej policji. Okoliczności wybuchu pożaru i przyczyny śmierci mężczyzny ustala policja pod nadzorem prokuratury, przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa.

Źródło: PAP
autor: Marcin Boguszewski