Prosto z ulicy: Olsztyn się zieleni

2023-06-07 12:10:28(ost. akt: 2023-06-07 13:22:42)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wraz ze zbliżającym się sezonem letnim i wysokimi temperaturami w Olsztynie robi się coraz bardziej zielono. To również za sprawą nowych nasadzeń. Mowa o kwiatach, które pojawiły się na starówce czy przed ratuszem. W mieście zrobiło się kolorowo.
Donice na olsztyńskiej starówce zrobiły się kolorowe. Wszystko za sprawą nasadzeń, które nadały Staremu Miastu w Olsztynie barw. Podobnie przed ratuszem, plac Jana Pawła II stał się bardziej "przyjazny". Jak co roku, w różnych częściach miasta pojawiają się sezonowe nasadzenia. Od poniedziałku (5 czerwca) trwały prace ogrodnicze, które przygotowały centrum do sezonu letniego.

Fot. Zbigniew Woźniak

Zimą były to ozdobne, zimowe kompozycje, czyli pędy jodły, żywotnika, derenia, owoce róży i irgi. Obecnie wiosenne kwiaty zyskały ulice: Staromiejska, Prosta, zejście na Targ Rybny, okolice Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, a także przejście przez most na ul. Zamkowej oraz pl. Jana Pawła II.

Fot. Zbigniew Woźniak

Przypomnijmy, że wraz z budową nowej, tramwajowej infrastruktury niezbędna było pomoc drwali. Za każde usunięte drzewo ratusz ma jednak posadzić dwa nowe. Około tysiąca sztuk posadzi bezpośrednio wykonawca nowej linii. Ale to tylko część przedsięwzięcia związanego z zazielenieniem ogromnej części stolicy Warmii i Mazur. Bowiem do końca roku w Olsztynie pojawi się dodatkowych 1835 drzew, 1470 krzewów, 6536 bylin oraz prawie 33 tys. kwiatów cebulowych.

Fot. Zbigniew Woźniak


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3109938 7 cze 2023 14:48

    Najlepiej wygląda ten kawałek ziemi na skrzyżowaniu Kościuszki/Żołnierska, gdzie ratusz wygnał sklep piekarnii. Po prostu piękne miejsce...

    odpowiedz na ten komentarz