Ekstraklasa siatkarzy - Butryn odchodzi z Indykpolu Olsztyn

2023-06-07 12:04:21(ost. akt: 2023-06-07 12:07:44)
Indykpol AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn

Po dwóch sezonach ekstraklasy siatkarzy spędzonych w Olsztynie Karol Butryn odchodzi z Indykpolu AZS. Zawodnik miał ważną umowę na kolejny sezon, jednak poprosił o możliwość jej rozwiązania - podały władze klubu.
W komunikacie informującym o decyzji Butryna klub przypomniał, że był on jednym z najlepiej punktujących i zagrywających zawodników drużyny w ostatnich dwóch sezonach. Rozegrał 64 spotkania, w których zdobył 1085 punktów. 12 razy otrzymał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

— W barwach Indykpolu AZS Olsztyn, atakujący stał się jedną z najjaśniejszych i najskuteczniejszych postaci w zespole, często biorąc na swoje barki ciężar zdobywania punktów w kluczowych akcjach. Razem z drużyną dwukrotnie był blisko awansu do półfinału, a dzięki dobrej grze w obu sezonach, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski — przekazał klub.

Według prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM Tomasza Jankowskiego nazwisko następcy Butryna zostanie ogłoszone do końca czerwca.

— Karol miał ważną umowę na kolejny sezon, jednak poprosił władze klubu o możliwość jej rozwiązania. Wyraziliśmy na to zgodę i życzymy reprezentantowi Polski wszystkiego dobrego w dalszej karierze — wyjaśnił prezes.

Wcześniej klub z Olsztyna informował, że z zespołu odchodzą również Taylor Averill i Mateusz Poręba (środkowi), Robbert Andringa i Bartłomiej Lipiński (przyjmujący), Jan Król (atakujący) i Grzegorz Pająk (rozgrywający). Do drużyny dołączył natomiast Nicolas Szerszeń (przyjmujący).

(PAP)