Gra terenowa poprowadzi przez malowniczą ścieżkę Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej

2023-06-07 10:13:15(ost. akt: 2023-06-07 10:24:33)

Autor zdjęcia: Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej

Na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, powstała nowa atrakcja turystyczna. To gra terenowa, która prowadzi przez malowniczą ścieżkę do cesarskiego głazu. Co trzeba zrobić, by zagrać?
Nowa gra terenowa to świetny sposób na zachęcenie dzieci i młodzieży do wyprawy przez las i rozwijania w nich krajoznawczych pasji. Jej fabuła spodoba się także dorosłym, którzy lubią rozwiązywać leśne (i nie tylko) zadania.

Gra rozpoczyna i kończy się w Stańczykach, nieopodal wejścia na zabytkowe mosty. Długość trasy wynosi 4 km. Przejście gry zajmuje średnio 1,5-2 godzin. Grę najlepiej pokonać na pieszo, choć w większości trasę można przebyć także na rowerze – z wyjątkiem wąskich ścieżek prowadzących do głazu Wilhelma i na grodzisko.

Co trzeba zrobić, aby zagrać?

Wystarczy pobrać ze strony parku kartę gry, wyruszyć na ścieżkę i zmierzyć się z wyzwaniami, które po drodze będą na odkrywców czekały. Należy zdobyć jak najwięcej punktów, by uzyskać tytuł „Doskonałego Wędrowcy”. Należy jednak pamiętać, aby być przy tym czujny i uważny na przyrodę.

Fot. Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej

Źródło: Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej