Sternik czeka właśnie na ciebie!

2023-06-12 10:24:08(ost. akt: 2023-06-09 15:45:06)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

To już ostatnie dni, by zgłosić się do konkursu „Sternik. Ku przyszłości!”. Kto prowadzi firmę, reprezentuje gminę, zarządza szpitalem, prowadzi fundację, a idee biznesu innowacyjnego i odpowiedzialnego społecznie realizuje na co dzień — ten koniecznie musi wziąć udział w tym prestiżowym projekcie!

W cieniu covidu

Pandemia w wielu firmach i instytucjach wywołała prawdziwe burze i sztormy. Właśnie wtedy powstała idea, by nagradzać tych, którzy tym sztormom się oparli i... wypłynęli na spokojne, a często znacznie szersze wody. W pierwszej edycji, która odbywała się pod hasłem „Sternik. Cała naprzód!”, zwyciężyli najbardziej przedsiębiorczy i kreatywni liderzy z Warmii i Mazur, których huragan pandemii nie pokonał.

Przemodelowanie biznesu, wprowadzenie koniecznych zmian — to były ich recepty na sukces. Historie laureatów pierwszej edycji są niebanalne, różnią się, ale jeszcze dziś wszyscy zgodnie podkreślają, że tamta walka z pandemią ujawniła prawdziwe wartości: ludzi, którzy okazywali sobie wsparcie, zespołowe działanie i kreatywność w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

— W drugiej edycji Konkursu „Sternik” naszym celem było docenienie tych liderów, którzy obrali kurs na rozwój: kurs na innowacje, na nowe inwestycje, na ekspansję zagraniczną, na zrównoważony rozwój — i wykorzystali dostępne możliwości — przypomina Anna Bułło, dyrektor Regionu Warmińsko-Mazurskiego Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), członkini kapituły Konkursu „Sternik”. — Jak zawsze — laureaci konkursu to najlepsi z najlepszych. Ideą konkursu jest również budowanie platformy wymiany wiedzy, inspiracji, dobrych praktyk biznesowych i społecznych, z których będą mogli korzystać inni przedsiębiorcy i inne organizacje.

Sternik edycja 3.0

Pandemia wprawdzie minęła, ale za nią przyszedł następny kryzys: wojna i wszystkie jej przerażające i wielopłaszczyznowe następstwa. Co oznacza, że konkurs „Sternik” jest nadal potrzebny — by wyłaniać tych, którzy w trudnej sytuacji nie tylko rozwijają się, ale jeszcze wspierają innych.

— Sternik to konkurs, ale w ogóle nie chodzi w nim o konkurowanie. Sternik to budowanie zaufania i partnerstwa, bo ono jest najważniejsze na wszystkich płaszczyznach naszego życia — mówi Anna Bułło. — Po dotychczasowych dwóch edycjach obserwuję, jak pięknie „Sternik” już zdołał stworzyć kapitał społeczny. Jak zbudował zaufanie i dał podwaliny do czasem wcale nieoczywistych partnerstw. Jak pokazał różnorodność firm w naszym regionie i pozwolił na wielorakie synergie. Poza tym pamiętajmy, że firmy, instytucje, organizacje — to przede wszystkim ludzie. To dla nich stworzyliśmy „Sternika”. A partnerstwo to jedyna przestrzeń, w której powstają długoterminowe i autentyczne relacje.

Ostatni dzwonek

W tegorocznej edycji wyłonimy finalistów w kategoriach:
- Sternik Zielonej Transformacji
- Sternik Eksportu
- Sternik Inwestycji
- Sternik Odpowiedzialności Społecznej
- Sternik Przyjazna Administracja
- Sternik Ochrony Zdrowia
- Nagroda Specjalna BGK: Sternik 3W – woda, wodór, węgiel

W 3. edycji znowu można startować w kilku kategoriach równocześnie, niezależnie od wielkości firmy.

W Konkursie dla swojej organizacji można wygrać wartościowe nagrody:
- voucher na realizację kampanii marketingowej w mediach,
- profesjonalny film korporacyjny,
- ofertę kształcenia, np. dla kadry managerskiej na wybranych studiach podyplomowych na UWM.

Udział w konkursie jest bezpłatny.
Zgłoszenia można dokonać do 12 czerwca poprzez formularz na stronie www.bgk.pl/sternik/sternik-edycja-trzecia/.

Magdalena Maria Bukowiecka