Noce chłodniejsze, w ciągu dnia bardzo ciepło. Pogoda na weekend w Olsztynie

2023-06-02 19:00:12(ost. akt: 2023-06-02 14:49:33)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Ciepłe dni to na pewno nie mały powód do radości. Korzystają z nich nie tylko najmłodsi bawiąc się na dworze, ale również starsi, którzy mogą wykorzystać je na długie spacery i nie tylko. Jak zapowiada się weekend w Olsztynie?
Od długiego czasu prognozy pogody wskazują wysokie temperatury, słoneczne dni, lekki wiatr i brak jakichkolwiek opadów. Czy może być to powód do niepokoju?
Jak zapowiada się pogoda na weekend w Olsztynie.

Piątek (2 czerwca)
Popołudnie będzie słoneczne, ale mogą wystąpić lekkie zachmurzenia. Temperatura wieczorem wyniesie około 15 stopni Celsjusza. Niebo w nocy z piątku na sobotę (2/3 czerwca) będzie bezchmurne i nie wystąpią żadne opady. Jednak w nocy termometry mogą wskazywać nawet 3 stopnie Celsjusza.

Sobota (3 czerwca)
Poranek będzie bardzo słoneczny. Pierwsze zachmurzenia mogą pojawić się przed południem, a temperatura około godz. 10 może wynosić 12 stopni Celsjusza. Najcieplej w sobotę będzie w późnych godzinach popołudniowych. Termometry wskażą wtedy 19 stopni Celsjusza. Prognozuje się, że tego dnia nie spadnie nawet kropla deszczu. Temperatura wieczorem będzie bardzo przyjemna. Wskaźniki mogą wskazywać 16 stopni Celsjusza. Noc z soboty na niedzielę (3/4 czerwca) będzie już nieco pochmurna. Z każdą godziną temperatura może spadać i około godz. 3 wyniesie 6 stopni Celsjusza.

Niedziela (4 czerwca)
Będzie to najcieplejszy poranek z całego weekendu. Promienie słoneczne mogą bić po oczach już od godz. 8. Prognozuje się, że o poranku temperatura będzie wynosić już 16 stopni Celsjusza. Nadal będzie występowało zachmurzenie, jednak i tego dnia nie można spodziewać się jakichkolwiek opadów. Najwyższa temperatura na wskaźnikach będzie późnym popołudniem i wskaże 22 stopnie Celsjusza. Około godz. 19 może wystąpić całkowite zachmurzenie. Noc z niedzieli na poniedziałek (4/5 czerwca) będzie bezchmurna i zdecydowanie najcieplejsza spośród wszystkich weekendowych nocy.