Nowy park handlowy już niebawem w Olsztynie

2023-06-02 08:33:33(ost. akt: 2023-06-01 15:02:53)

Autor zdjęcia: Wizualizacja inwestycji Fot. RWS Investment Group

Jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego parku handlowego w Olsztynie. Inwestycja powstanie u zbiegu ulic Sielskiej i Lotniczej. Jej budowa wymusi także zmiany w organizacji ruchu i komunikacji w sąsiedztwie.
Już niebawem przy lotnisku na Dajtkach powstanie park handlowy. Urzędnicy z ratusza wydali decyzję w sprawie tej inwestycji. Przygotowania pod budowę parku handlowego, trwały kilkanaście miesięcy, jednak po wydaniu pozwolenia na budowę przez prezydenta miasta wiadomo, że inwestycja doczeka się realizacji.

— Na działce o powierzchni ok. 4,6 ha powstanie kompleks handlowy o całkowitej kubaturze wynoszącej ok. 52 tys. m³. Powierzchnia użytkowa będzie natomiast wynosić około 15 000 m². Łącznie, w ramach całej inwestycji zaprojektowano 20 lokali użytkowych o zróżnicowanych metrażach od 100 do 1950 m² — informuje RWS Investment Group.

Nowy park handlowy w Olsztynie będzie mieścił się przy ul. Sielskiej, która łącząc drogi krajowej nr 16 i 51, stanowi główną arterię komunikacyjną w kierunkach Olsztyn-Ostróda. W związku z tym wraz z budową parku, wejdą w życie zmiany komunikacyjne, tak by umożliwić wjazd do planowanej zabudowy. Za skrzyżowaniem z ulicą Lotniczą (w stronę Ostródy) ma powstać rondo. Dodatkowo inwestor ma wybudować ciągi piesze i rowerowe.

Park handlowy będzie stanowić udogodnienie nie tylko dla mieszkańców Olsztyna, ale także dla osób z okolicznych miejscowości, które będą mogły zrobić zakupy bez wjeżdżania do centrum miasta.

Już na etapie projektowania inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kontrahentów, dzięki czemu jeszcze przed rozpoczęciem budowy, większość lokali została już wynajęta, a proces komercjalizacji dobiega końca.

— Wśród przyszłych najemców znajdą się znane podmioty z branży spożywczej, rtv i agd, a także sklepy popularnych sieci zoologicznych, odzieżowych i drogeryjnych. Na terenie parku handlowego powstanie także stacja benzynowa — informuje RWS Investment Group.

Planowane rozpoczęcie budowy ma nastąpić jeszcze w obecnym 2023 roku.