Centrum Olsztyna zalane betonem? Kolejna "patelnia" powstała przy al. Piłsudskiego

2023-06-01 15:28:57(ost. akt: 2023-06-01 14:53:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Inwestycja tramwajowa jest już na ostatniej prostej, a ścisłe centrum Olsztyna powoli nabiera docelowego kształtu. Nasi czytelnicy zwracają uwagę na "betonplac", który niedawno powstał przy al. Piłsudskiego vis-a-vis planetarium.
Inwestycja tramwajowa oprócz samych torowisk i sieci tramwajowej przyniesie mieszkańcom Olsztyna nowe chodniki, ulice i sieci podziemne. Po ukończeniu inwestycji ul. Piłsudskiego nabierze zupełnie nowego charakteru i stanie się bardziej przyjazna pieszym i rowerzystom, poprzez ograniczenie ruchu samochodowego.

Fot. Zbigniew Woźniak

Ale czy na pewno? Nasz czytelnik zwrócił uwagę na fakt, że ulica, która nabiera już kształtów będzie przysłowiową "patelnią", czyli odsłoniętym miejscem bez roślinności i miejsca do schronienia się przed palącym słońcem.

— To jak obecnie wygląda al. Piłsudskiego to jakiś skandal! Patelnia jak się patrzy, zero drzew, krzewów czy nawet kawałka trawnika. To ma być wizytówka zielonego miasta? — pyta ironicznie nasz czytelnik.

Fot. Zbigniew Woźniak

Co prawda inwestycja nie jest ukończone i wskazane przez naszego czytelnika miejsce może się jeszcze zmienić, ale aktualnie nie widać tam wiele miejsc, w których można posadzić drzewa. Całości "betonozy" uzupełniają jeszcze pobliskie place Solidarności i Dunikowskiego, na których również nie znajdziemy wiele schronienia przed słońcem.

kg

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dis #3109879 2 cze 2023 08:23

  Takiego włodarza betoniarza sami sobie wybraliście. Wszędzie w tym mieście leje beton i uważa to za wspaniałe inwestycje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 2. Jirko #3109877 1 cze 2023 19:01

  Nie dość, że betonowa, to jeszcze -jak widać- po jednym pasie w obu kierunkach. Szykują się kolejne korki. To przykre, że ktoś tak nie lubi swojego miasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 3. B.K. #3109875 1 cze 2023 18:27

  "betonplac" - bardzo trafne określenie! Szkoda słów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz