Polsko-francuska armata w Indykpolu AZS Olsztyn! Nicolas Szerszeń oficjalnie ogłoszony

2023-06-01 11:54:59(ost. akt: 2023-06-01 12:19:34)
Nicolas Szerszeń w meczu przeciwko AZS-owi Olsztyn w sezonie 2022/23

Nicolas Szerszeń w meczu przeciwko AZS-owi Olsztyn w sezonie 2022/23

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

Zawodnik znany ze swojej niesamowitej zagrywki i silnego ataku — Nicolas Szerszeń został dziś ogłoszony jako nowy przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.
Po zakończeniu sezonu 2022/23 z Indykpolem AZS Olsztyn pożegnało się dwóch przyjmujących: zasłużony dla drużyny holender Robbert Andringa i Bartłomiej Lipiński, który przygody w Olsztynie nie zaliczy do udanych.

Dzisiaj (czwartek 1 czerwca) klub ogłosił, że linię przyjęcia w nowym sezonie wzmocni polsko-francuski siatkarz, Nicolas Szerszeń. Jaki to zawodnik?

Szerszeń to przyjmujący, który osiada ogromne walory ofensywne. Siatkarz podczas swojej pięcioletniej przygody w PlusLidze reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów, Ślepska Mallow Suwałki (wypożyczenie) i LUK-u Lublin. Szerszeń dał się poznać polskiej publiczności jako ofensywny zawodnik, który swoje problemy w przyjęciu nadrabia skutecznym atakiem i atomową zagrywką.

Podczas pięciu lat w Polsce Nicolas Szerszeń rozegrał 96 meczów, w który zdobył 1119 punktów (z czego aż 141 z zagrywki!) i 57 w bloku. Nico wraz z Moritzem Karlitzkiem prawdopodobnie będzie tworzył jedną z najbardziej ofensywnych linii przyjęcia w całej lidze.

Mimo swojego francuskiego pochodzenia siatkarz występuje na licencji polskiego zawodnika, jednocześnie nie "blokując" limitów obcokrajowców w składzie.

Karol Grosz