Zmiany w komunikacji miejskiej od czerwca w Olsztynie

2023-06-03 16:00:00(ost. akt: 2023-06-02 14:54:23)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu poinformował, że od czerwca zmieni się rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Olsztynie. Pasażerowie mogą cieszyć się ze zwiększonej liczby przejazdów do Dywit i Spręcowa.
Osoby, które korzystają na co dzień z komunikacji miejskiej od czwartku (1 czerwca) mogą spodziewać się pewnych zmian.

Dzięki decyzji Gminy Dywity została zwiększona liczba kursów linii 110 w rozkładzie jazdy "Dni Robocze (od poniedziałku do piątku).

Rozkład jazdy Polmozbyt-Jakubowo
Rozkład jazdy Polmozbyt-Jakubowo

Rozkład jazdy Jakubowo-Polmozbyt
Rozkład jazdy Jakubowo-Polmozbyt

ZDZiT poinformował również o dodatkowym kursie, który będzie realizowany do Spręcowa w rozkładzie jazdy "Dni robocze wolne od nauki szkolnej". Drobna korekta rozkładów jazdy wprowadzona zostanie także w kursach linii 109 z krańca "Słoneczny Stok" we wszystkie dni tygodnia po godz. 22.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przypomina o tym, że od poniedziałku (29 maja) do codziennego funkcjonowania wróciła linia 141 po ul. Wyszyńskiego w obu kierunkach. Również w poniedziałek zostały utworzone dodatkowe kursy linii tramwajowej nr 2. W związku z pracami budowlanymi został przesunięty przystanek "Wrocławska" w kierunku ul. Limanowskiego. Tymczasowy przystanek znajduje się przed skrzyżowaniem z ul. Toruńską. Przez zmianę lokalizacji przystanku, nie będzie on obowiązywał dla linii 124 i 131.