Jeszcze w tym roku pod Olsztynkiem powstanie nowe miejsce rekreacji

2023-05-31 19:31:31(ost. akt: 2023-05-31 15:33:45)

Autor zdjęcia: Robert Waraksa

Burmistrz Olsztynka Robert Waraksa podpisał umowę na realizację nowego miejsca rekreacji pod Olsztynkiem. Mowa o budowie placu zabaw i stacji obsługi rowerów wraz z wiatą w Lutku.
To kolejne miejsce rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców gminy Olsztynek. Tym razem burmistrz Robert Waraksa podpisał umowę na realizację placu zabaw i stacji obsługi rowerów wraz z wiatą w Lutku.

— Jest to plaża, którą rozwijamy od kilku lat. Myślę, że mieszkańcy potrzebują takiego miejsca, bo fundusz sołecki zainwestowali właśnie w budowę pomostu. W tym roku zakończyliśmy sam pomost w ramach środków własnych. Natomiast w zeszłym roku został złożony wniosek o dofinansowanie na miejsce rekreacji. Rozbudujemy to co istniało. Przy plaży z pomostem powstanie plac zabaw, stacja naprawy rowerów i wiata do spędzania czasu, nawet w trakcie deszczu — mówi burmistrz Olsztynka Robert Waraksa.

Wykonawcą inwestycji jest firma Steelcore Sp. z o.o., która zrealizuje zaplanowane prace. Zakres prac obejmie wykonanie nawierzchni bezpiecznych pod montaż elementów placu zabaw oraz dojście do plaży, montaż urządzeń placu zabaw, montaż stacji obsługi rowerów oraz wiaty wraz z podłogą i wyposażeniem w postaci stołu i ławek.

Inwestycja została dofinansowana z inicjatywy LEADER. Całkowita wartość projektu to około 150 tys. złotych.

— Miejsce powstanie nie tylko dla mieszkańców, ale też dla turystów. Lutek jest miejscem popularnym wśród osób, które mają domki lotniskowe. Rozwija się coraz bardziej, także infrastruktura komercyjna. Myślę, że takimi inwestycjami wychodzimy ludziom naprzeciw — podsumowuje Waraksa.