Podrabiali znaki towarowe marek papierosów. Wpadli w ręce warmińsko-mazurskiej staży granicznej

2023-05-31 18:37:58(ost. akt: 2023-05-31 15:45:22)

Autor zdjęcia: WMSG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Częstochowy zabezpieczyli papierosy o szacunkowej wartości 165 tys. zł. Nielegalny towar należał do dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty posiadania wyrobów akcyzowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach wpadli na trop podrabianych papierosów. Działania rozpoczęły się 24 maja na jednej z posesji w powiecie częstochowskim. Mundurowi przeszukali pojazdy należące do 62-latka. W toyocie i hondzie znaleziono ponad 72 000 sztuk papierosów z podrobionymi znakami towarowymi rożnych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonych „lewych” wyrobów akcyzowych wynosi 55 tys. zł. Ponadto zdeponowano 33 tys. zł w gotówce.

Kilka godzin później ruszyli do powiatu łódzkiego. Tam u 40-latka, w garażu znaleźli 145 000 sztuk, w tym również papierosy z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonych nielegalnych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 110 tys. zł. Na poczet przyszłych kar zdeponowano gotówkę w kwocie ponad 21 tys. zł.

62-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego i 40-latek z Łodzi usłyszeli zarzuty przechowywania nielegalnych papierosów, za co odpowiedzą przed sądem.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach.

Fot. WMSG

Fot. WMSG