Chciała pójść na koncert w Olsztynie. Trafiła na policję

2023-05-30 19:00:03(ost. akt: 2023-05-30 15:16:37)

Autor zdjęcia: pixabay

O tym, że okazja czyni złodzieja przekonała się pewna 19-latka. Kobieta kupiła oferowane za pośrednictwem portalu społecznościowego bilety na wydarzenie muzyczne, które ostatnio miało miejsce w Olsztynie. Pomimo wpłaty uzgodnionej kwoty kobieta nie otrzymała biletów.
W czwartek (25 maja) 19-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego chciała kupić bilety na jedną z imprez, która miała miejsce w ostatnim czasie w Olsztynie. Jednak nie mogła nabyć biletów na oficjalnej stronie, ponieważ wszystkie były już wyprzedane.

Kobieta na jednym z portali społecznościowych postanowiła umieścić ogłoszenie, że chciałaby kupić dwa bilety na wydarzenie. Jeszcze tego samego dnia do 19-latki odezwał się za pomocą komunikatora pewien mężczyzna, który oferował na sprzedaż trzy bilety o łącznej kwocie 200 złotych.

Zaproponował, żeby płatność za bilety uregulować poprzez BLIK-a, a następnie miał przesłać bilety drogą mailową. Po kilkukrotnym przypominaniu o przesłaniu biletów, mężczyzna wysłał kobiecie numer przekazania biletu, którym miała się posłużyć podczas wejścia na wydarzenie.

19- latka od organizatora dowiedziała się, że ten numer nie widnieje w ich systemach. Kobieta zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa i jeszcze tego samego dnia powiadomiła o sprawie policję.