Wychowawca z Reszla podejrzany o przestępstwo seksualne

2023-05-30 11:26:33(ost. akt: 2023-05-30 11:49:16)

Autor zdjęcia: pixabay

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie postawił zarzut wychowawcy z internatu szkolnego przy Zespole Szkół im. Rataja w Reszlu. — Odpowie za to, że 5 grudnia 2022 roku w internacie, stosując przemoc w postaci przetrzymywania ręką za klatkę piersiową i nadgarstek, doprowadził uczennicę do poddania się innej czynności seksualnej poprzez dotykanie jej piersi. Podejrzany został przesłuchany przez prokuratora. Nie przyznał się; złożył wyjaśnienia, ale są one sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym — powiedział prokurator Brodowski.
Jak dodał prokurator, mężczyzna nie pracuje już w internacie. Pokrzywdzona w chwili zdarzenia była osobą pełnoletnią. Czyn jest zagrożony karą od sześciu miesięcy do lat ośmiu.

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał też inny nauczyciel z tej szkoły, który miał dotykać pośladków uczennicy podczas prowadzenia praktycznych zajęć nauki zawodu na terenie szkoły. Postępowanie zostało wszczęte na skutek zawiadomienia złożonego w maju ub.r. przez matkę, która wskazywała na nieprawidłowe zachowania nauczyciela wobec córki. Postępowanie prowadzone przez prokuratora w części potwierdziło sytuację i nauczycielowi został przedstawiony zarzut. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.