Niezapomniany Dzień Dziecka z Warmińską Aurą!

2023-05-29 13:08:47(ost. akt: 2023-05-29 13:38:13)   Artykuł sponsorowany
Dzień Dziecka to coroczna okazja, która sprawia, że uśmiech pojawia się nie tylko na twarzach najmłodszych. Coraz częściej to pretekst do świętowania w gronie rodzinnym i szukania takich atrakcji, żeby wspólnie i wyjątkowo spędzić czas. Z ofertą pomysłów, jak celebrować ten dzień, przychodzi Warmińska Aura. W olsztyńskich galeriach będzie można doświadczyć zarówno kosmicznych, jak i odjazdowych wrażeń. Do planetarnej przestrzeni Aury zaprasza sam Mikołaj Kopernik, a kolejkowa zabawa w Galerii Warmińskiej potrwa aż 3 dni. W tych uroczystościach znakomicie odnajdą się także nieco starsze i dorosłe dzieci.
1 czerwca od lat oznacza Święto Dzieci. Z utęsknieniem tej daty wyczekują najmłodsi, ale ci starsi także oczekują wyjątkowych atrakcji tego dnia. Wielu dorosłych także wykorzystuje tę okazję, żeby bawić się i radować jak za dawnych lat. Dzień Dziecka to także okazja, by przypomnieć ich rodzicom i opiekunom, żeby spędzili czas w towarzystwie swoich pociech. Szukają nietuzinkowych prezentów, organizują najróżniejsze atrakcje, wszystko po to, aby zapewnić bohaterom pięknych emocji i niezapomnianych wspomnień! Jak co roku nie mogło zabraknąć specjalnego programu na świętowanie z dziećmi w Centrum Aura Olsztyna oraz Galerii Warmińskiej.

– Obie nasze galerie stanęły na wysokości zadania, a ponieważ adresatami są najbardziej wymagający odbiorcy, czyli dzieci, to postaraliśmy się o różnorodne i nietuzinkowe atrakcje. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i wspaniale wspomina czas zabaw, za którym tęskni. W związku z tym, organizując Dzień Dziecka w naszym przestrzeniach postanowiliśmy zadbać o niezapomniane wrażenia tych najmłodszych, jak i nieco starszych, a także rodziców. Mobilne Planetarium, warsztaty kreatywne czy wreszcie interaktywny świat kolejek to pomysły, które sprawdzą się dla uczestników w różnym wieku, każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie się nudził. W Aurze zadbamy o to, żeby każdy uczestnik poczuł się jak w niebie, a w Galerii Warmińskiej liczymy na prawdziwy „odjazd z gwizdkiem” – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Kosmiczny Dzień Dziecka z Kopernikiem
Rok 2023 ustanowiono Rokiem Kopernika, a sam wielki astronom jest symboliczną i ważną postacią w Olsztynie, więc centrum Aura organizuje Dzień Dziecka w stylu kopernikańskim. 1 czerwca w godz. 11.00-18.00 w przestrzeniach galerii zagości więc sam Mikołaj Kopernik, który zaprosi do Mobilnego Planetarium, kreatywnych stref: komiksowej i solarnych konstrukcji oraz na warsztaty marcepanowe. Będzie kolorowo, wesoło i różnorodnie.

W programie Mobilnego Planetarium dla dzieci powyżej 3 roku życia pojawi się opowieść „Myszki i Księżyc”, która w lekkiej i wesołej formie pomoże odpowiedzieć na często zadawane przez dzieci pytania naukowej natury. 15-minutowa bajka będzie emitowana o godzinach: 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30.
Starsze dzieci w wieku 4+ o godz. 14.00 oraz 15:00 będą mogły obejrzeć 25-minutowy film „Mała Gwiazdka, której się udało”. Jest to opowieść o małej, przeciętnej żółtej gwieździe poszukującej własnych planet. Jej podróż przez Kosmos pozwoli dzieciom zapoznać się z podstawowymi informacjami o naszym Układzie Słonecznym.

Dla starszaków zaplanowano z kolei emisję filmu „Zaczarowany globus”. Zekranizowana historia jest angażująca i zaprojektowana tak, by zainteresować dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Film posiada jasną strukturę, a elementy edukacyjne, podzielone na czytelne bloki tematyczne, naturalnie przeplatają się z główną fabułą filmu. Dzięki przystępnej formie i angażującej opowieści dzieci będą mogły usystematyzować posiadaną już wiedzę, a także dowiedzieć się nowych informacji.

Podczas każdego seansu na sali Mobilnego Planetarium będzie mogło przebywać max 25 osób.

Odrębną atrakcją będzie strefa kreatywna „Komiksowy Kopernik”. Prowadzone tam będą 2 warsztaty rysunkowe, których celem jest wprowadzenie dzieci do sztuki rysowania komiksu.

W warsztatach w godz. 12.00 - 13.30 i godz. 14.30 - 16.00 może wziąć jednorazowo udział max 20 osób.

Fani klocków doskonale odnajdą się na warsztacie „Solarne Konstrukcje: Kopernik wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Podczas spotkania dzieci poruszą konstrukcje zbudowane z klocków K’nex. Wykorzystają w tym celu energię słoneczną, stosując ogniwa fotowoltaiczne. Warsztaty będą realizowane w 2 odsłonach: w godz. 11.00 - 13.30 i 15.00 - 18.00.

Nie zabraknie też atrakcji dla łasuchów. W trakcie wydarzenia 2 hostessy będą rozdawać cukierki Kopernika oraz słodkie podarunki dla dzieci. Ze słodyczami pojawi się sam Kopernik.

Dla wielbicieli marcepana też szykuje się nie lada gratka - warsztaty „Pamiątkowy marcepanowy medalion z Kopernikiem”. Do dyspozycji uczestników będą 2 stanowiska. W trakcie warsztatów każdy uczestnik uformuje marcepan w kształcie medalionu i odciśnie na nim wizerunek Mikołaja Kopernika. Medalion zostanie opieczony, a następnie spakowany w torebkę do zabrania do domu przez uczestnika. Warsztaty odbędą się w 2 cyklach: godz. 11.00-14.00 i 15.00-18.00. W ciągu 1 godziny powstaje około 12 medalionów.

W trakcie wydarzenia do dyspozycji wszystkich uczestników będzie także monidło przygotowane w oparciu o obraz „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”. Każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie, wcielając się w słynnego astronoma.

Odjazdowy Dzień Dziecka w Galerii Warmińskiej
W Galerii Warmińskiej świętowanie potrwa od 1 do 3 czerwca. Do dyspozycji małych i dużych będzie aż 9 atrakcji animacyjnych w Kolejkolandzie.

Każda ze stref kolejkowego miasteczka to inna atrakcja związana z kolejkami:
- wielka profesjonalna makieta modułowa w skali 1:87 (na powierzchni 100m2 prezentacja ruchomych składów pociągów, budynków i zabudowań, figurek ludzi i zwierząt, krajobrazu z liczną roślinnością, oświetlenie, interaktywny system sterowania pociągami),
- edukacyjna makieta modułowa w skali 1:87 (na powierzchni 16 m2 przeznaczona do prezentacji i nauki podstawowych zasad ruchu drogowego, składy ruchomych pociągów, budynki i zabudowania, figurki ludzi i zwierząt, krajobraz z liczną roślinnością, oświetlenie, interaktywny system sterowania pociągami),
- kolejka ogrodowa w skali 1:21 (podest z pętlą kolejki, interaktywny system sterowania pociągami, możliwość otwierania i zamykania wagonów, efekty dźwiękowe),
- kolejkowy plac zabaw dla dzieci (kreatywna zabawa dla najmłodszych za pomocą drewnianych klocków, budowa torów i infrastruktury kolejkowej),
- mini kino (miejsca siedzące dla widzów),
- symulator jazdy pociągiem (nauka prowadzenia pociągu pod opieką instruktora)
- miasteczko bezpieczeństwa (strefa warsztatowa do nauki zasad bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym),
- strefa kreatywnej zabawy LEGO (możliwość tworzenia własnych konstrukcji z klocków, nie tylko kolejek).

Warsztaty edukacyjne będą odbywały się w wyznaczonych strefach codziennie w godz. 10.00 - 14.00, natomiast w godz. 10.00 - 19.00 będzie można zwiedzać wystawę historii kolejnictwa. Ekspozycja będzie przedstawiała dzieje światowego transportu kolejowego za pomocą grafik z osią czasu.

***
GALERIA WARMIŃSKA
Galeria Warmińska przy ul. Tuwima jest kultowym miejscem na mapie Olsztyna. Dzięki wyjątkowej architekturze, nawiązującej do tradycyjnego warmińskiego budownictwa odwiedzana jest również przez turystów. Na powierzchni użytkowej około 41 500 m² znajduje się 170 sklepów znanych i cenionych w kraju i na świecie marek, wiele butików ma tu jedyne sklepy w regionie, kino, kawiarnie, restauracje, klub fitness, salon zabaw dla dzieci, a także amfiteatr i parking z 1200 miejscami. Galeria jest przyjazna mamom i małym dzieciom: posiada trzy przytulne pokoje, w których można nakarmić czy przebrać dziecko, w strefie restauracyjnej do dyspozycji mam są bezpłatne mikrofalówki. Galeria Warmińska niemal co tydzień przygotowuje imprezy np. pokazy mody, koncerty czy imprezy propagujące zdrowy styl życia.

Właścicielem i zarządcą Galerii Warmińskiej jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.
Więcej na https://www.galeria-warminska.pl

AURA CENTRUM
Aura Centrum Olsztyna leży w sercu miasta, tuż obok najważniejszych urzędów i instytucji województwa warmińsko-mazurskiego, zaledwie krok od Starego Miasta. Jest to centrum nowoczesne i przyjazne odwiedzającym, w którym panuje spokojna atmosfera. Na powierzchni użytkowej 25 tys. m² mieści się prawie 100 punktów handlowych i gastronomicznych oraz nowoczesne Kino Helios, mające 8 sal kinowych i mogące pomieścić ponad 1900 miłośników dużego ekranu. W Aurze znajduje się duży market spożywczy i apteka. Oprócz sklepów i lokali restauracyjno-kawiarnianych w Aurze działa uwielbiana przez dzieci biblioteka Abecadło, mieści się tu także ceniona w mieście szkoła muzyczna.

Właścicielem i zarządcą Aura Centrum Olsztyna jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.
Więcej na http://www.auracentrum.pl