Najlepsi triathloniści odwiedzili Olsztyn

2023-05-29 19:31:58(ost. akt: 2023-05-29 15:32:47)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Stolica Warmii i Mazur kolejny raz gościła elitę rywalizującą w tej wymagającej i widowiskowej dyscyplinie sportu. Największych emocji dostarczyły zmagania mężczyzn.
Ponad 220 zawodników z 30 krajów całego świata stanęło na starcie rywalizacji w Pucharze Europy w Olsztynie. Tradycyjnie nie zbrakło tez zmagań w Pucharze Polski czy konkurencji amatorów.

Największym zainteresowaniem cieszyły się starty Elity triathlonistów startujących w Pucharze Europy. Zawodnicy mieli do pokonania 750 m wpław, 20 km na rowerze, 5 km biegu.

Wśród kobiet najszybciej trasę przygotowaną przez organizatorów pokonała Niemka Selina Klamt. Ogromnych emocji dostarczył natomiast start mężczyzn, który zakończył się sprinterskim finiszem i analizą fotokomórki. Ostatecznie zwycięzcą zawodów mężczyzn został Connor Bentley z Wielkiej Brytanii, który o ułamek sekundy wyprzedził Francuza Louisa Vitiello.

Drugi dzień tradycyjnie upłynął pod dyktando młodzieżowych zmagań w Pucharze Polski. Podobnie, jak w poprzednich latach na starcie stanęli amatorzy, dla których przygotowano trzy dystanse do wyboru: olimpijski, sprinterski i supersprinterski.

Olsztyn w ostatnich sześciu latach pięciokrotnie gościł zmagania triathlonistów w Pucharze Europu oraz raz Mistrzostwa Europy.