Piknik służb mundurowych. Pomogli Kindze

2023-05-27 14:06:31(ost. akt: 2023-05-28 13:33:32)
Policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna, KAS, czy służba więzienna. Te wszystkie służby wzięły udział w pikniku, którego celem było zbieranie pieniędzy na leczenie chorej na SMA Kingi Rydz.
Piknik ze służbami mundurowymi to inicjatywa Fundacji Marcina Możdżonka, który w ten sposób chciał pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie Kingi Rydz i przybliżyć mieszkańcom Olsztyna funkcjonowanie służb mundurowych.
Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem używanym przez niemal wszystkie służby mundurowe funkcjonujące na Warmii i Mazurach — od policyjnych fotoradarów, po wojskowe rosomaki i bojowe wozy piechoty. Sprzęt cieszył się szczególnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników imprezy, którzy chętnie wsiadali do wojskowych, policyjnych czy strażackich samochodów, ale także mogli podziwiać chociażby skórę niedźwiedzia, której przemyt udaremnili celnicy z Warmii i Mazur.
— Służby mundurowe i społeczeństwo muszą współdziałać. To wynika nie tylko z potrzeby serca, ale również z tego, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa i wymaga wsparcia społecznego — powiedział dla Radia Olsztyn minister w Kancelarii Premiera profesor Norbert Maliszewski (na zdjęciu poniżej).


— Nasz region jest silny militarnie, co wpływa na rozwój i bezpieczeństwo naszego regionu — mówi wojewoda Artur Chojecki, który brał udział w pikniku — Pomimo naszej trudnej granicy z Obwodem Królewieckim możemy się czuć bezpiecznie. Wielu młodych mieszkańców naszego regionu widzi swoje miejsce w wojsku, a takie wydarzenie jak te dzisiejsze mogą w tym tylko pomóc. Jeśli przy tej okazji możemy wesprzeć taką cudowną inicjatywę jak zbiórka na pomoc Kindze Rydz, to możemy się z tego tylko cieszyć.

W Pikniku udział wzięli także posłowie Iwona Arent (PiS) i Paweł Papke (PO) oraz

Karol Grosz