Lato zawitało do Olsztyna? W weekend wysoka temperatura i dużo słońca [POGODA]

2023-05-26 15:30:46(ost. akt: 2023-05-26 14:49:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jeśli planujecie w ten weekend spędzać dużo czasu na dworze to bardzo dobrze się składa. Prognoza pogody jest obiecująca. Oprócz wysokiej temperatury, dużo promieni słonecznych i słaby wiatr.
Pogoda zdecydowanie od kilku dni nas "rozpieszcza". Brak opadów deszczu, wysokie temperatury i czyste niebo to zjawiska, które są obecne już od dłuższego czasu i nie zapowiada się, żeby w nadchodzący weekend miało się to zmienić.

Piątek (26 maja)
Najwyższa temperatura tego dnia wyniesie 20 stopni Celsjusza w godzinach popołudniowych. Wieczór zapowiada się nieco chłodniej, dlatego głównie ci, którzy wybierają się na Plażę Kortowską powinni wziąć ze sobą cieplejszą bluzę. Termometry po godz. 20 wskażą około 14 stopni Celsjusza. W nocy z piątku na sobotę (26/27 maja) nie prognozuje się żadnych opadów a najniższa temperatura o godz. 3 wyniesie 6 stopni Celsjusza.

Sobota (27 maja)
Poranek będzie bardzo pogodny. Od samego świtu mogą nas budzić promienie słoneczne z bezchmurnego nieba. Temperatura o godz. 8 wyniesie już 12 stopni Celsjusza i wraz z upływem czasu będzie rosnąć. Przez cały dzień powinno utrzymywać się bezchmurne niebo, a najwyższa temperatura od godz. 15 do 19 będzie wynosić 20 stopni Celsjusza. Pierwsze zachmurzenia mogą pojawić się wieczorem, kiedy temperatura będzie powoli spadać. Zachmurzenia utrzymają się przez całą noc, kiedy termometry będą wskazywać od 12 do 8 stopni Celsjusza.

Niedziela (28 maja)
Niedziela zdecydowanie będzie najcieplejszym dniem tego weekendu. Termometry już o godz. 9 wskażą 17 stopni Celsjusza. Oprócz wysokiej temperatury tego dnia pojawi się lekkie zachmurzenie, jednak nie prognozuje się żadnych opadów deszczu. Najcieplej będzie w godzinach popołudniowych kiedy wskaźniki wskażą 23 stopnie Celsjusza. Noc z niedzieli na poniedziałek (28/29 maja) powinna być bezchmurna, z najwyższą temperaturą o godz. 1, która wyniesie 12 stopni Celsjusza.

Ciepłe dni są powodem do radości nie jednego mieszkańca Olsztyna. Jednak dużo mniej uśmiechu jest na twarzach tych, którzy dbają o swoje ogródki i plony. Pozostaje mieć nadzieję, że deszcz chociaż w małych ilościach się pojawi i nikomu nie pokrzyżuje planów.