Kto wygra wojnę w Ukrainie? VII Kongres Przyszłości w Olsztynie

2023-05-26 08:27:33(ost. akt: 2023-05-26 08:53:49)

Autor zdjęcia: GO TV

"Kto wygra wojnę na Ukrainie?" - pytanie, które wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Podczas VII Kongresu Przyszłości eksperci poruszali temat sytuacji na Ukrainie i omawiali różne scenariusze rozwoju konfliktu. Czy Rosja zyska przewagę, czy Ukraina zdoła obronić swoje terytorium?

Maria Przełomiec dziennikarka, była korespondentka sekcji polskiej BBC, potem w Telewizji Polskiej. Specjalizuje się w tematyce związanej z krajami byłego ZSRR (od lutego 2007 roku w TVP Info prowadzi program Studio Wschód), od 2001 członkini Rad Programów „Niezależne Media 4” i „Wsparcie niezależnych wydawnictw w Centralnej Azji” zorganizowanych przez Fundację „Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej”.

Piotr Grochmalskidziennikarz, politolog, wykładowca. Był korespondentem wojennym w Afganistanie, Armenii i Czeczenii. Pracownik Katedry Europeistyki na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Instytutu Studiów Strategicznych na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Zajmuje się teorią polityki i komunikacji społecznej oraz geopolityką. Jest autorem opracowań poświęconych Rosji, krajom Kaukazu i Azji Centralnej.

Marek Budzisz - z wykształcenia historyk, a manager z racji wykonywanego zawodu (dyrektor finansowy w prywatnym funduszu inwestycyjnym) oraz publicysta. W przeszłości pracował, jako dziennikarz w telewizji, radiu oraz dzienniku "Życie". Doradca ministra szefa kancelarii Premiera oraz ministra finansów w rządzie Jerzego Buzka. Obecnie analityk poruszający tematy postsowieckiego Wschodu na swoim blogu i w prasie.