"Malinowy Rynek" - rusza restauracja pod chmurką w samym centrum Iławy! Premiera w piątek [menu, szczegóły]

2023-05-25 17:55:38(ost. akt: 2023-05-25 18:16:46)   Artykuł sponsorowany
Maciej Malinowski, szef kuchni w "Malinowym Rynku", zaprasza do nowo-otwartej restauracji w samym centrum Iławy

Maciej Malinowski, szef kuchni w "Malinowym Rynku", zaprasza do nowo-otwartej restauracji w samym centrum Iławy

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

IŁAWA\\\ Idealna lokalizacja, w ścisłym centrum miasta, nad samym brzegiem Małego Jezioraka. Do tego kucharz z dużym bagażem kulinarnych doświadczeń, no i wakacyjno-relaksacyjny klimat. Już jutro (piątek 26 maja 2023) restauracja "Malinowy Rynek" po raz pierwszy otworzy swoje podwoje!

Leżąca nad Jeziorakiem Iława cierpiała w ostatnich latach na deficyt punktów gastronomicznych, które mogą w pierwszej kolejności kojarzyć się z ośrodkami turystycznymi znajdującymi się nad wodą. Mowa rzecz jasna o punktach serwujących dania z ryb. Ostatnio przybliżaliśmy na naszych łamach jeden z nich, nowo-otwarty. Już jutro będziemy mieć kolejny, położoną w samym centrum Iławy restaurację "Malinowy Rynek".

Musicie przyznać, że nazwa, jak na restaurację, oryginalna. Ale dla tych, którzy znają jej założycieli, to już na dzień dobry strzał w dziesiątkę. "Malinowy Rynek" to bowiem zbitka słowna pochodząca od nazwisk współwłaścicieli tego gastronomicznego punktu: Maciej Malinowskiego ("Malin") i Piotra Rynkowskiego ("Rynek"). To właśnie ten duet wpadł na pomysł otwarcia restauracji pod chmurką, gdzie już od piątku (26.05.2023) serwowane będą dania z różnych gatunków ryb (i nie tylko) i w różnej postaci.

Szefem kuchni jest Maciej Malinowski, który zawodowe szlify zbierał m.in. w restauracji hotelu w Starych Jabłonkach, gdzie pracował przez 8 lat. Teraz postanowił otworzyć własny biznes, w kompanii z Piotrem Rynkowskim.

— Podczas mojej pracy wyspecjalizowałem się zwłaszcza w daniach rybnych, ale także mięsnych. Widzieliśmy wraz z Piotrem potrzebę stworzenia w Iławie punktu serwującego dania rybne z prawdziwego zdarzenia, i to właśnie w samym centrum miasta — wyjaśnia Maciek.

Niezaprzeczalnym plusem "Malinowego Rynku" jest jego położenie. Znajduje się on bowiem na wschodnim brzegu Małego Jezioraka, tuż przy wypożyczalni sprzętu wodnego i rowerowego. Patrząc z perspektywy ulicy Sobieskiego, to restauracja znajduje się za jednorodzinnymi budynkami mieszkalnymi. Dużo łatwiej jednak trafić tu spacerując promenadą nad Małym Jeziorakiem. Tu zresztą znajduje się główne wejście do restauracji pod chmurką. Właściciele wykonali specjalny trap, dzięki któremu - niczym na jacht - można wejść na jej teren. Wejście to znajduje się na wysokości fontanny, tuż przy dwóch ławkach - nie sposób tu nie trafić, a na pewno pomoże w tym zapach smażonych potraw.

— W naszym menu nie zabraknie dań z okonia, sandacza, sielawy, ale także szczupaka, z którego przyrządzamy kotlety mielone i podajemy w specjalnej bułce. Poza tym nie zabraknie dań wykonywanych z myślą o dzieciach, jak choćby nuggetsy, paluszki rybne, a także frytki — wymienia "Malin".

Właściciele podkreślają, że mocno pracowali nad wyselekcjonowaniem dostawców, którzy będą dostarczali towar najwyższej jakości. Mowa tu zarówno o rybach, jak i warzywach itd.
— Będziemy także mieli w menu dania wegańskie, m.in. potrawę seitan — dodaje mistrz kuchni.

Ryba to nie wszystko, co będziemy mogli posmakować w "Malinowym Rynku". Restauracja będzie także serwowała napoje oraz wysokiej jakości kawę. A do tego będziemy mogli tu posłuchać muzyki, także granej na żywo. Do tego swój niepowtarzalny klimat na restauracyjny ogródek (zapraszamy do galerii zdjęć powyżej), a wkrótce będzie także strefa relaksu na trawniku.

Premiera "Malinowego Rynku" będzie miała miejsce jutro, tj. w piątek 26 maja o godzinie 14.00. Restauracja w kolejnych tygodniach (do końca września) będzie funkcjonowała w godzinach 13.00 - 22.00, od wtorku do niedzieli. W poniedziałki, jak w kinie, zamknięte.

Więcej szczegółów na stronie facebookowej "Malinowy Rynek".
Adres: Iława, ul. Jana III Sobieskiego 4
wejście od strony Małego Jezioraka