Światowy Dzień Roweru na Warmii i Mazurach

2023-05-25 13:08:29(ost. akt: 2023-05-25 13:08:54)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: Mat. partnera

Co roku 3 czerwca pasjonaci jazdy na dwóch kółkach świętują Światowy Dzień Roweru. Z tej okazji od 2 do 3 czerwca 2023 roku samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wraz ze Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 organizują II Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach.
Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2022 roku w Lidzbarku Warmińskim, a jej uczestnicy mieli okazję m.in. poznawać uroki malowniczego szlaku Green Velo. W tym roku forum będzie gościło w Wilkasach, a towarzyszyła mu będzie uroczysta inauguracja Mazurskiej Pętli Rowerowej.

W programie przewidziano prelekcje na temat rozwoju turystyki rowerowej oraz działań samorządu województwa w zakresie realizacji i promocji szlaków rowerowych. Forum będzie doskonałą okazją do spotkania się oraz wymiany dobrych praktyk w gronie miłośników aktywności rowerowej, a także do zapoznania się z aktualnymi trendami dzięki relacjom blogerów. Inicjatywie towarzyszył będzie rajd rowerowy wybranym odcinkiem Mazurskiej Pętli Rowerowej.

- Szlak jest nowym produktem turystycznym, efektem współpracy ponad 20 partnerów w ramach projektu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020. Zachęcam do wyruszenia w rowerową podróż po najpiękniejszych zakątkach Mazur – mówi Gustaw Marek Brzezin marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Pętla liczy blisko 300 km i biegnie wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Oprócz wytyczenia, przygotowania i oznakowania trasy, wybudowano także 18 miejsc obsługi rowerzystów (MOR-ów) oraz dziewięć wież widokowych.

Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach jest wydarzeniem cyklicznym, skierowanym do przedstawicieli samorządów lokalnych z regionu, organizacji pozarządowych, instytucji kultury, przedsiębiorców, a w szczególności – do wszystkich miłośników aktywności rowerowej.