Oficjalnie: Prezydent Piotr Grzymowicz oddał władzę nad Olsztynem. Młodzi ludzie są zachwyceni

2023-05-25 12:37:29(ost. akt: 2023-05-25 12:48:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Stało się. Prezydent Piotr Grzymowicz właśnie przekazał symbol władzy nad miastem.
Wszystkiemu winni są studenci, którzy dzisiaj rozpoczęli najlepsze juwenalia w Polsce, czyli Kortowiadę! Tradycyjnie kilkudniowa impreza rozpoczęła się na Starym Mieście, skąd studenci tłumnie przeszli do Kortowa, gdzie przez najbliższe dni będą całodobowo imprezować.

Przekazanie klucza od miasta symbolizującego władze to stały element Kortowiady. W ten sposób prezydent symbolicznie pokazuje, że Olsztyn w ciągu najbliższych dni będzie miejscem ogromnego festiwalu studentów, którzy będą bawić się do białego rana.

Program Kortowiady 2023


Choć pierwsze juwenaliowe atrakcje zaplanowano tradycyjnie na środę, koncerty odbywać będą się od czwartku do soboty. I tak w czwartek 25 maja publiczność bawić będą: Zalia, bryska, Enej, Mrozu, Białas i Molesta Ewenement. W piątek 26 maja wystąpią: Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kamiński, White'a 2115 oraz Oki. Na finał - w sobotę 27 maja - publiczności kortowiadowej zaprezentują się: Julia Rocka, Igo, Kult, Gibbs i Sarius.

Każdego dnia koncerty będą się rozpoczynały o 17:30. Bramy na teren imprezy otwarte zostaną już o 17:00.

Podczas 62. Kortowiady studenci będą mogli bawić się także w namiocie Silent Party. Codziennie od środy do soboty po 21:00 czekać będzie w nim kilku djów. W tym roku namiot stanie na parkingu przed Centrum Konferencyjnym UWM. Imprezę rozkręcać będą: DJ Omen, DJ Killer, DJ Wajs, DJ Adam De Great, DJ Cezar, DJ Adys, DJ C.WHY.C, DJ Jack Grand, DJ Mario, DJ Gie, DJ Danny-D, DJ TONA H, DJ REWILO, DJ SPEED, DJ GRZECHU.

Juwenalia UWM oficjalnie otworzy oczywiście Parada Wydziałów ulicami miasta (w czwartek 25 maja o 10:00 - zbiórka o 9:30 na Starówce).

Fot. Zbigniew Woźniak

Studenci przejdą kolejno ulicami: Prostą, Mochnackiego, Śliwy, Warszawską, Oczapowskiego i Dybowskiego. Ostatnim punktem będzie parking przy Centrum Konferencyjnym, gdzie odbędzie się Wielkie Kortowskie Karaoke.

Od czwartku do soboty uczestnicy imprezy będą mogli również wziąć udział w Turnieju Flanek Sportowych. Inną formą sprawdzenia się - w tym przypadku siłowego - będą piątkowe zawody KortoStrong. Kolejna juwenaliowa atrakcja to Festiwal Gier Planszowych.

Podczas tegorocznej Kortowiady na chętnych czekać będzie również Kino Plenerowe. W czwartek wyświetlony zostanie Shrek i Straszny Film. W piątek: Lara Croft: Tomb Raider - Kolebka Życia i Dziennik Bridget Jones. A w sobotę: Ted oraz Kiler".

Podczas Kortowiady 2023 ponownie pojawi się okazja do randkowania. W kortowiadowy piątek od 14:00 do 17:00 w namiocie na parkingu przy Centrum Konferencyjnym.

Radek Kotarski i Karol Wójcicki będą natomiast gośćmi Strefy UWM podczas 62. Kortowiady. W programie także spotkania z naukowcami, artystami i występy komediowe. Na scenie pojawią się: Cezary Ponttefski, Adam Sobaniec, Damian Skóra i Bartosz Zalewski. Obok Strefy UWM pojawią się też gry retro.