Proces ws. tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie został odroczony do lipca

2023-05-24 13:08:19(ost. akt: 2023-05-24 13:08:35)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Na wniosek obrońców olsztyński sąd rejonowy zdjął z wokandy sprawę tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. W listopadzie 2021 r. auto, które jechało z prędkością 190 km na godz. uderzyło w inne auto - zginęło w nim rodzeństwo.
Sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy w procesie kierowcy oskarżonego o spowodowanie tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie na lipiec. Wówczas m.in. zostanie przesłuchany biegły.

Do sądu dotarła też dodatkowa opinia biegłych, którą sporządzono na wniosek obrony.

Sprawa wypadku na ul. Bałtyckiej wzbudza w Olsztynie wiele emocji. 11 listopada 2021 r. na ul. Bałtyckiej zginęło dorosłe rodzeństwo - brat z siostrą jechali do kina. Gdy włączali się do ruchu na dużej, dwupasmowej ul. Bałtyckiej w ich auto uderzyło rozpędzone do 190 km na godz. audi a8. Rodzeństwo zginęło na miejscu. Sprawca wypadku nawet nie podszedł do rozbitego samochodu - uciekł do lasu. Został zatrzymany po dwóch dniach, gdy przyszedł do szpitala szukając pomocy medycznej.

Sprawca wypadku w areszcie spędził trzy miesiące, potem wyszedł za kaucją w wysokości 50 tys. zł. W sądzie na swoim procesie pojawił się raz, by złożyć krótkie, kilkuminutowe oświadczenie. Z jego odczytanych na pierwszej rozprawie zeznań nie wynika, czy przyznaje się do winy, czy nie - w odczytanych wyjaśnieniach odmawiał odpowiedzi na to pytanie. Raz stwierdził, że jest mu przykro, że doszło do wypadku, innym razem stwierdził, że nie pamięta przebiegu zdarzeń.

W procesie uczestniczy brat zabitego rodzeństwa - jest oskarżycielem posiłkowym. (PAP)