Jechała 113 km/h w obszarze zabudowanym – straciła prawo jazdy

2023-05-25 09:40:00(ost. akt: 2023-05-25 09:34:40)

Autor zdjęcia: mat. policji

Utratą prawa jazdy na 3 miesiące, wysokim mandatem i punktami karnymi zakończyła się dla 38-latki kontrola drogowa w Napiwodzie. Mieszkanka Warszawy jechała przez obszar zabudowany z prędkością 113 km/h.
W poniedziałek (22 maja) około godz. 10:00 policjanci ruchu drogowego, dokonujący pomiaru prędkości jazdy laserowym miernikiem prędkości w Napiwodzie, zatrzymali do kontroli drogowej 38-latkę kierującą samochodem osobowym.

Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 113 km/h, co stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 63 km. Kontrola drogowa zakończyła się dla mieszkanki Warszawy zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem i punktami karnymi.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w obszarach zabudowanych, w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów czy skrzyżowań. Nie zapominajmy, że ignorując przepisy - zwłaszcza te dotyczące przekroczeń prędkości – możemy stracić nie tylko prawo jazdy, ale także zdrowie, a nawet życie.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana przez policjantów do kontroli drogowej – czas zatrzymania dokumentu wydłuży się do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
policja