Medicover otwiera swoje pierwsze centrum medyczne w Olsztynie

2023-05-22 12:00:00(ost. akt: 2023-05-24 13:09:46)   Artykuł sponsorowany
Zdrowie to największy kapitał jaki mamy, a dbanie o nie to długoterminowa inwestycja, która opłaca się zarówno pacjentom jak i pracodawcom – mówi Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający Pionem Usług Biznesowych i członek zarządu Medicover. W październiku firma otworzy w stolicy Warmii i Mazur swoje pierwsze centrum medyczne.
Medicover szykuje się do otwarcia swojego pierwszego centrum medycznego w Olsztynie. To już kolejna inwestycja firmy w stolicy Warmii i Mazur.

Artur Białkowski: Olsztyn to prężnie rozwijające się miasto, czemu sprzyja m.in. bliskość Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ramach której otwierają się nowe firmy i powstają miejsca pracy. Nie zapominajmy też, że jest to popularny ośrodek uniwersytecki i ciekawa destynacja dla turystów. Stąd nasza decyzja, by jesienią tego roku otworzyć nasze pierwsze centrum medyczne w Olsztynie. To kolejna inwestycja Medicover w tym regionie. W grudniu 2020 roku przejęliśmy trzy centra stomatologiczne działające pod marką Kraina Zdrowego Uśmiechu, a następnie w styczniu 2023 r. dołączył do nas kolejny lokalny lider – Sokołowscy „Dentyści z pasją”. Jesteśmy też obecni w Olsztynie z naszą działalnością sportową. Od kilku lat olsztynianie mogą trenować w klubie fitness Just GYM, jednym ze 131 takich obiektów Medicover.


Obrazek w tresci

Jaką ofertę dla mieszkańców Olsztyna i okolic szykuje Medicover?

Nowe centrum powstanie w prestiżowej lokalizacji kompleksów biurowych SIGMA przy al. Marszałka Piłsudskiego 44A. Na powierzchni ok. 950 metrów kwadratowych powstanie 26 nowocześnie wyposażonych gabinetów lekarsko-pielęgniarskich, w których będą przyjmować interniści, pediatrzy, dermatolodzy, ginekolodzy, laryngolodzy, okuliści, a także ortopedzi i chirurdzy. W placówce będzie można wykonać szereg badań diagnostycznych m.in. USG, RTG, EKG, a także audiometrię i spirometrię. Ponadto nowe centrum medyczne wesprze pracodawców w zakresie przeprowadzania badań medycyny pracy wraz z psychotechniką i widzeniem zmierzchowym. Jest to ogromne ułatwienie dla pracodawców i samych pracowników, gdyż uzyskanie orzeczenia będzie odbywało się sprawniej.

Medicover jest jednym z liderów dostawców usług medycznych. Co Państwa wyróżnia na tle innych firm?

Kompleksowe i holistyczne podejście do opieki zdrowotnej. Zgodnie z definicją WHO – zdrowie jest stanem pełnego i całkowitego dobrostanu (ang. wellbeing) fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brakiem – obiektywnie istniejącej – choroby czy niepełnosprawności. Pandemia sprawiła, że wielu z nas zaczęło świadomie myśleć o profilaktyce swojej i swoich bliskich, a pakiety zdrowotne lub sportowe są jednym z najbardziej pożądanych przez pracowników benefitów pozapłacowych. Wydaje mi się, że jako społeczeństwo zrozumieliśmy, że dbanie o zdrowie to nie tylko opieka ambulatoryjna, ale też zdrowy tryb życia, zmiana zachowań dietetycznych oraz regularna aktywność fizyczna.

W swoim portfolio macie Państwo ofertę nie tylko dla pacjentów, ale również dla pracodawców. Czy może Pan powiedzieć o tym coś więcej?

Medicover od prawie 30 lat wspiera firmy w realizacji celów HR i biznesowych. Tym, co nas wyróżnia na tle innych dostawców, jest nowe podejście do dbania o zdrowie pracowników „Zdrowa Firma”. W jego ramach oferujemy dedykowane i interdyscyplinarne rozwiązania w obszarach: opieki medycznej i profilaktyki, sportu, zdrowia psychicznego, zdrowego żywienia, a nawet realizacji pasji i rozrywki. Firmy już dawno zrozumiały, że dbanie o zdrowie pracowników to inwestycja, która szybko się zwróci. Dzięki profilaktyce, lepszemu dostępowi do badań i konsultacji lekarskich (w tym telemedycynie), nowoczesnym formom udzielania świadczeń medycznych oraz właściwemu i szybko podejmowanemu leczeniu, pacjenci Medicover przebywają na zwolnieniach lekarskich o połowę krócej niż populacja ogólna w Polsce. A mniejsza absencja to zysk dla pracodawców. Według naszego raportu „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2022” w ciągu roku mogą oni zaoszczędzić nawet 1245 zł na każdym pracowniku objętym opieką zdrowotna.

Obrazek w tresci

Czyli na zdrowie warto stawiać?

Dokładnie! W Medicover najważniejszy dla nas jest pacjent. Oferujemy nie tylko usługi z zakresu medycyny ambulatoryjnej, ale również szereg rozwiązań z zakresu e-zdrowia oraz więcej nowoczesnej i zaawansowanej diagnostyki. Cieszę się, że już wkrótce mieszkańcy Olsztyna i okolic będą mogli się o tym przekonać.