O pszczołach w Przedszkolu Miejskim [ZDJĘCIA]

2023-05-24 07:22:50(ost. akt: 2023-05-24 07:25:42)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Przedszkole Miejskie odwiedziła Justyna Samulska-Kamińska, która wykonuje zawód pszczelarza i o pszczołach wie wszystko.
Pani Justyna opowiedziała jak wygląda życie w ulu, jakimi zasadami kierują się pszczoły, za co są odpowiedzialne. Dzieci dowiedziały się, że w ulu jest królowa – matka, która jest najważniejsza w całej „pszczelej rodzinie” – to ona znosi jaja, z których wylęgają się młode. Są też pszczoły robotnice: zbieraczki miodowe i pyłkowe, magazynierki i trutnie. Każda pszczoła ma określoną funkcję, jaką pełni w ulu i ciężko pracuje dla dobra całej społeczności. Przedszkolaki oglądały z bliska plastry miodu,  wosk i kit pszczeli,  a także świece i figurki wykonane z pszczelego wosku. Miały też okazję zobaczyć pszczoły w szklanym ulu, akcesoria pszczelarza tj. zmiotkę, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę oraz mini strój pszczelarza, w który chętnie „stroiły” się, by przez chwilę poczuć się jak pszczelarz. Każda grupa otrzymała od pani Justyny słoik świeżo pozyskanego miodu, każdy poczęstował się miodowym cukierkiem.

Po wspólnym spotkaniu każde dziecko z grupy „Żabki” samodzielnie z przygotowanych listewek wykonało ramkę dla pszczół.
— Dziękujemy pani Justynie za  interesujące i pouczające dla małych słuchaczy, poświęcony czas i niespodzianki. Wiemy już, że warto cukier zamienić na miód. Jednocześnie prosimy o sadzenie kwiatów, krzewów i drzew kwitnących, aby wspierać nasze pszczoły w ich ciężkiej pracy — podsumowują przedszkolaki i nauczyciele.


źródło: Przedszkole Miejskie
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl