Ta inwestycja wprowadza Olsztyn w XXI wiek. Centrum miasta zmienia się nie do poznania

2023-05-22 19:00:55(ost. akt: 2023-05-23 08:52:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Coraz większymi krokami zbliżamy się do zakończenia prac związanych z rozbudową infrastruktury tramwajowej. Po dłuższej przerwie na tory wróciły olsztyńskie tramwaje a wykonawca inwestycji nadaje już kształtu ścisłemu centrum Olsztyna, które finalnie zobaczymy już jesienią.
Mieszkańcy Olsztyna od długich miesięcy obserwują toczące się w mieście inwestycje. Na szczęście najważniejsza i największa z nich — rozbudowa infrastruktury tramwajowej jest już na ostatniej prostej. Efekty prac możemy podziwiać chociażby przed Wysoką Bramą, która już jesienią tego roku zmieni się nie do poznania.

Kolejną jaskółką zwiastującą powrót normalności w centrum Olsztyna jest przywrócenia ruchu tramwajowego pod Wysoką Bramę. W poniedziałek (8 maja) częściowo został otwarty ruch na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Piłsudskiego. W związku z tym przywrócono funkcjonowanie linii tramwajowej nr 1, której przystanek "Wysoka Brama" aktualnie znajduje się na ul. 11 Listopada.

Fot. Zbigniew Woźniak

Aktualnie wykonawca remontuje (a w zasadzie buduje od nowa) chodnik na ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Uliczka, chociaż niewielka pełni funkcję ważnego łącznika pomiędzy starówką a ratuszem i właśnie dlatego, tak ważne jest, żeby dobrze się prezentowała i przyciągała uwagę nie tylko mieszkańców ale również turystów, którzy niebawem tłumnie odwiedzą Olsztyn.

Fot. Zbigniew Woźniak

Ukończenie prac nie tylko ułatwi poruszanie się po uliczkach dookoła Starego Miasta, ale również poprawi wizualnie ich wygląd. Z perspektywy miasta turystycznego, jakim jest Olsztyn, jest to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów całej inwestycji tramwajowej.

Fot. Zbigniew Woźniak

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AntoniKosiba #3109808 24 maj 2023 05:28

    Pamiętacie tę piosenkę? "Beton, beton, dom, dom, ...".

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. dis #3109796 23 maj 2023 08:22

    Jaki piękny beton! Świetnie komponuje się z kamienicami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (27) odpowiedz na ten komentarz