Uczniowie z Karolewa odbyli praktyki zawodowe z Erasmus+ we Włoszech

2023-05-21 14:34:30(ost. akt: 2023-05-21 14:54:20)

Autor zdjęcia: Janina Fąderska

Włoska pizza, owoce morza i słoneczne plaże są w zasięgu ręki uczniów z Karolewa!
Na praktyki zawodowe we Włoszech (Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000061364 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej) wyjechała grupa 27 uczniów ZS CKR w Karolewie kształcących się w zawodach: technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Uczniowie wraz z opiekunami wyjeżdżali pełni nadziei na ciekawe przeżycia i doświadczenia. I tak się stało. Czas spędzony w pięknym miasteczku Cattolica wiązał się nie tylko z zajęciami praktycznymi, które cyklicznie odbywały się w wyznaczonych miejscach, ale również poznaniem kultury kraju, który nas gościł. Wypoczywaliśmy na piaszczystych plażach Morza Adriatyckiego, zwiedziliśmy Wenecję, Rimini, Bolonię i San Marino i byliśmy pod ogromnym wrażeniem piękna włoskiej architektury, zabytków, krajobrazów oraz smaków śródziemnomorskiej kuchni.

Był to bardzo owocny czas, młodzież miała okazję zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności zawodowe, co zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Tekst: Janina Fąderska
Zdjęcia: archiwum szkoły


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12