Musical „Kopernik”. Rewolucyjne widowisko na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku!

2023-05-18 17:41:38(ost. akt: 2023-05-18 17:50:21)
Plakat reklamujący wydarzenie we Fromborku

Plakat reklamujący wydarzenie we Fromborku

Autor zdjęcia: muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

Rok Mikołaja Kopernika trwa! A wraz z nim liczne wydarzenia i atrakcje organizowane przez Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Tym razem, jako współorganizator, Muzeum zaprasza na światową premierę musicalu „Kopernik”, która odbędzie się 20 i 21 maja br. na dziedzińcu Wzgórza Katedralnego.
Spektakl realizuje Opera Krakowska, a do współpracy zaproszono czołowych polskich twórców! Libretto stworzyła popularna pisarka Ałbena Grabowska. Teksty piosenek wyszły spod pióra specjalisty od polskiej i światowej muzyki musicalowej, Daniela Wyszogrodzkiego. Samą muzykę skomponował doskonały Tomasz Szymuś. Całość reżyseruje Jakub Szydłowski.
Losy wielkiego uczonego, obfitujące w wiele dramatycznych wydarzeń, to zdaniem autorów i realizatorów tego przedsięwzięcia, gotowy temat na musical. „Nie chcemy zdejmować Kopernika z cokołu. Ale pozwolimy mu na chwilę odłożyć astrolabium i przemówić do nas językiem, który trafia do umysłów i serc” tłumaczą.
Frombork, a dokładniej Wzgórze Katedralne, to idealne miejsce na tego typu premierę. Gdzie miałaby się ona odbyć, jeśli nie w miejscu, w którym spędził większość swojego życia, gdzie powstało jego wielkie dzieło „De revolutionibus”, gdzie zmarł i został pochowany.
Frombork, dziedziniec Wzgórza Katedralnego
Fot. muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Frombork, dziedziniec Wzgórza Katedralnego

Zapraszamy serdecznie do Fromborka!
Bilety do kupienia na stronie: https://muzeumkopernika.pl/musical-kopernik/ oraz w kasie Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

Źródło: Gazeta Olsztyńska