62. Kortowiada - szczegółowy program juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

2023-05-18 09:26:51(ost. akt: 2023-05-18 11:39:09)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: arch GO

Przed studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wielkie świętowanie. Podczas 62. Kortowiady czekać będzie na nich mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in. Parada i Bój Wydziałów, Festiwal Gier Planszowych, Kino Plenerowe, Speed Dating oraz 16 koncertów na głównej scenie imprezy.
62. Kortowiada rozpocznie się już 24 maja (w środę).
Na Scenie Głównej kosmicznej 62. Kortowiady pojawi się łącznie aż 16 artystów.

Choć pierwsze juwenaliowe atrakcje zaplanowano tradycyjnie na środę, koncerty odbywać będą się od czwartku do soboty. I tak w czwartek 25 maja publiczność bawić będą: Zalia, bryska, Enej, Mrozu, Białas i Molesta Ewenement. W piątek 26 maja wystąpią: Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kamiński, White'a 2115 oraz Oki. Na finał - w sobotę 27 maja - publiczności kortowiadowej zaprezentują się: Julia Rocka, Igo, Kult, Gibbs i Sarius.

Każdego dnia koncerty będą się rozpoczynały o 17:30. Bramy na teren imprezy otwarte zostaną już o 17:00.

Podczas 62. Kortowiady studenci będą mogli bawić się także w namiocie Silent Party. Codziennie od środy do soboty po 21:00 czekać będzie w nim kilku djów. W tym roku namiot stanie na parkingu przed Centrum Konferencyjnym UWM. Imprezę rozkręcać będą: DJ Omen, DJ Killer, DJ Wajs, DJ Adam De Great, DJ Cezar, DJ Adys, DJ C.WHY.C, DJ Jack Grand, DJ Mario, DJ Gie, DJ Danny-D, DJ TONA H, DJ REWILO, DJ SPEED, DJ GRZECHU.

Juwenalia UWM oficjalnie otworzy oczywiście Parada Wydziałów ulicami miasta (w czwartek 25 maja o 10:00 - zbiórka o 9:30 na Starówce).

Studenci przejdą kolejno ulicami: Prostą, Mochnackiego, Śliwy, Warszawską, Oczapowskiego i Dybowskiego. Ostatnim punktem będzie parking przy Centrum Konferencyjnym, gdzie odbędzie się Wielkie Kortowskie Karaoke.

Od czwartku do soboty uczestnicy imprezy będą mogli również wziąć udział w Turnieju Flanek Sportowych. Inną formą sprawdzenia się - w tym przypadku siłowego - będą piątkowe zawody KortoStrong. Kolejna juwenaliowa atrakcja to Festiwal Gier Planszowych.

Podczas tegorocznej Kortowiady na chętnych czekać będzie również Kino Plenerowe. W czwartek wyświetlony zostanie Shrek i Straszny Film. W piątek: Lara Croft: Tomb Raider - Kolebka Życia i Dziennik Bridget Jones. A w sobotę: Ted oraz Kiler".

Podczas Kortowiady 2023 ponownie pojawi się okazja do randkowania. W kortowiadowy piątek od 14:00 do 17:00 w namiocie na parkingu przy Centrum Konferencyjnym.

Radek Kotarski i Karol Wójcicki będą natomiast gośćmi Strefy UWM podczas 62. Kortowiady. W programie także spotkania z naukowcami, artystami i występy komediowe. Na scenie pojawią się: Cezary Ponttefski, Adam Sobaniec, Damian Skóra i Bartosz Zalewski. Obok Strefy UWM pojawią się też gry retro.

źródło: UWM FM