ARTur Moon po raz pierwszy w Olsztynie

2023-05-18 09:22:24(ost. akt: 2023-05-18 09:29:10)   Artykuł promocyjny

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Po sukcesie międzynarodowej trasy, ARTur Moon zaprasza na niespotykane wydarzenie muzyczne: "Koncert w Ciemności", które odbędzie się już 21 maja w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. To unikalny performance łączący widowisko, muzykoterapię i artystyczny przekaz, zbierający już tysiące wielbicieli na świecie. Artysta zagra na koncertowym fortepianie z dodatkiem gongu; pierwszy raz w Olsztynie w ramach swojej trasy koncertowej z tym projektem w Polsce.
Wielodoznaniowe Wydarzenie Muzyczne

Autorski projekt awangardowego kompozytora młodej generacji to twórczość, jakiej wielu widzów nie miało jeszcze okazji poznać. Jest to wydarzenie wielowymiarowe, które angażuje wszystkie zmysły swoich odbiorców. Stwarzana jest przestrzeń, która umożliwia smakowanie dźwięków, widzenie emocji, a także doznania zagłębienia się we własny, niezwykle obfity świat emocji i uczuć. “Koncert w Ciemności” to niezwykły projekt muzyczny, który proponuje nową estetykę słuchania. Muzykę słyszymy, czujemy oraz widzimy. A co by się stało, jakbyśmy wyłączyli zmysł widzenia i zaczęli polegać tylko na zmyśle słuchu, który całkowicie oddałby się muzyce? Na te i wiele innych rodzących się pytań odpowiedzą sobie uczestnicy koncertu już 21 maja będąc częścią “Koncertu w
Ciemności”.

Leczenie dźwiękami

Sztuka improwizacji artystycznej autorstwa ARTura Moona wprowadzi widzów w
przestrzenie ciemności i doznań na wielu poziomach indywidualnego przeżywania. W ten magiczny świat zabierze nas ARTur Moon - jeden z najbardziej utalentowanych i poszukiwanych pianistów młodej generacji. Właśnie wrócił z międzynarodowej trasy po m.in. Indiach, Meksyku czy Los Angeles.Wykorzystuje Wszechświat jako inspiracje do pracy twórczej.

Niespotykana nigdzie indziej forma

“Koncert w Ciemności” jest wynikiem ewolucji artystycznej samego autora, a także jego relacji z odbiorcą, z którym wchodzi w niezwykle bliską relację.
Niezależnie od tego, jakie doświadczenia przynosi ze sobą na to wydarzenie muzyczne słuchacz, otrzymuje on zaproszenie do smakowania wielowymiarowych przestrzeni wewnętrznych na swój własny sposób. Wynikiem takiego spotkania z kompozycjami muzycznymi może być wewnętrzna podróż pozostawiająca widza w uczuciu spójności ze sobą samym i otaczającym go wszechświatem.