Chcesz zadecydować co powstanie w Olsztynie? To już ostatnie chwile

2023-05-18 08:30:00(ost. akt: 2023-05-17 15:52:22)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Wielkimi krokami zbliża się publikacja zaakceptowanych projektów oraz wybór zadań, które będą realizowane w następnym roku. Nadal można wpisać się na listę uprawnionych do głosowania.
To już ostatni dzwonek, by osoby niezameldowane w stolicy Warmii i Mazur, ale tu mieszkające, zostały dopuszczone do głosowania w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Formalności należy dopełnić do piątku (19 maja).

— Zachęcamy, by osoby niezameldowane, ale będące mieszkańcami naszego miasta wzięły udział w głosowaniu — mówi Beata Kardynał-Stawicka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna. — Osoby nieznajdujące się w bazie meldunków oraz w rejestrze wyborców mogą zostać dołączone do bazy osób uprawnionych do głosowania na podstawie złożonego oświadczenia. Dokument należy dostarczyć do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta.

Głosowanie w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim odbywa się w jednej z dwóch form: poprzez stronę internetową, co jest preferowanym rozwiązaniem oraz tradycyjnie, czyli za pomocą drukowanych kart do głosowania. Mieszkaniec ma do dyspozycji sześć głosów: trzy na projekty osiedlowe i trzy na projekty miejskie. Każdy głos ma swoją wagę, określoną punktami. Głosując przydzielamy miejsca: 1. miejsce - 3 punkty, 2. miejsce - 2 punkty, 3. miejsce - 1 punkt.

Lista projektów do głosowania zaopiniowanych pozytywnie zostanie ogłoszona już w czwartek (18 maja). Natomiast między 5 a 18 czerwca mieszkańcy Olsztyna będą mogli wskazywać na swoje ulubione projekty.