Deszcz powstrzymał zmiany w organizacji ruchu w Olsztynie. Od jutra inaczej pojedziemy ul. Pstrowskiego

2023-05-17 09:08:13(ost. akt: 2023-05-17 14:47:36)

Autor zdjęcia: olsztyn.eu

To kolejny etap zmian w organizacji ruchu, który jest efektem postępu prac przy budowie nowej, tramwajowej infrastruktury. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone również w przypadku prac na ul. Pstrowskiego.
Pierwsze ze zmian będą dotyczyć skrzyżowania ul. Dworcowej z al. Piłsudskiego. Wykonawca zaplanował zmianę organizacji ruchu w tym miejscu już we wtorkowy (16 maja) wieczór, na godz. 22:00.

Przystanek Dworcowa Przychodnia w kierunku dworca Olsztyn Główny zostanie przeniesiony na jezdnię zachodnią, a przystanek komunikacji miejskiej Plac Inwalidów Wojennych zostanie przeniesiony w swoją pierwotną lokalizację na ul. Dworcowej po stronie C.H. Viktor.

Kolejną zaplanowaną zmianą jest zmiana geometrii i wielkości tymczasowego ronda u zbiegu ulic Wilczyńskiego z Krasickiego. Inaczej niż dotychczas zostaną także poprowadzone ciągi pieszych. Te zmiany mają zacząć obowiązywać od godz. 22:00 w środę (17 maja).

Korekcie uległ także termin wprowadzenia zmian na ul. Pstrowskiego. W związku z opadami deszczu, które uniemożliwiają wykonanie oznakowania poziomego, te działania zostały przełożone na 18 maja (czwartek).

Te będą polegać na zamknięciu jednej nitki ul. Dworcowej (od strony zachodniej) - ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po nitce od strony wschodniej. Ponadto zostanie zamknięta jezdnia od strony wschodniej ul. Pstrowskiego przy stacji benzynowej BP.

Na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Pstrowskiego zamiast dotychczas występującego ronda zostanie wprowadzone zwykłe skrzyżowanie dróg, na którym pierwszeństwo przejazdu będą miały pojazdy poruszające się ul. Pstrowskiego.

Wprowadzenie zmiany w czasowej organizacji ruchu jest związane z przebudową sieci oraz wykonaniem nowej konstrukcji nawierzchni.

Fot. UM Olsztyna