17-latek z Biskupca odpowie za kradzież paliwa. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności

2023-05-15 13:23:32(ost. akt: 2023-05-15 12:19:39)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Wspólne działania policjantów z Olsztyna i Biskupca doprowadziły do przedstawienia zarzutów 17-latkowi, który próbował ukraść paliwo z zaparkowanego pojazdu. Młody mężczyzna został zatrzymany chwilę po zdarzeniu. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.
We wtorek (9 maja) w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z zaparkowanych pojazdów na terenie Biskupca.

Natychmiast na miejsce został wysłany patrol policyjnych wywiadowców, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. Z relacji właściciela dostawczego opla wynikało, że najpierw usłyszał on niepokojące hałasy dochodzące z parkingu, a następnie zauważył w pobliżu swojego auta grupę podejrzanie zachowujących się osób, w tym młodego mężczyznę leżącego pod pojazdem.

Jak się później okazało, próbował on ukraść paliwo z auta uszkadzając bak paliwa. Wszyscy na widok właściciela pojazdu uciekli z parkingu w nieznanym kierunku pozostawiając auto, którym przyjechali. Podczas wykonywania czynności policjanci w pobliżu parkingu zauważyli osobowego volkswagena, z którego wysiadł młody mężczyzna i kobieta. Oboje na widok funkcjonariuszy zaczęli się nerwowo zachowywać, ponadto rysopisem odpowiadali osobom, które mogły mieć związek z przestępstwem. Policjanci postanowili ich wylegitymować.

Zarówno 22-latka, jak i 17-latek nie potrafili logicznie wytłumaczyć przyczyny swojej obecności na parkingu. Ponadto oboje zostali rozpoznani przez świadków zdarzenia. Ostatecznie w celu zapewnienia prawidłowego toku postępowania do sprawy policjanci zatrzymali 22-latkę i 17-latka.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Biskupcu. Policyjne czynności wykazały, że tej nocy 17-latek postanowił ukraść paliwo z zaparkowanego pojazdu. Młody mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem i usłyszał zarzut.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat