Wojewoda Artur Chojecki sadził las w Nadleśnictwie Korpele

2023-05-14 09:00:00(ost. akt: 2023-05-12 16:15:30)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki

Wojewoda Artur Chojecki i Regionalny Dyrektor Lasów Państwowych Adam Roczniak wraz z leśnikami wzięli udział w akcji sadzenia lasu pamięci Jana Pawła II. Jej uczestnicy posadzili w sumie ponad 2 tysiące sadzonek drzew.
Celem akcji jest odtworzenie lasów, które ucierpiały na skutek klęsk żywiołowych oraz zwiększenie powierzchni lasów. Sadzenie ma na celu również zwiększenie ilości drewna, które jest ważnym surowcem dla przemysłu drzewnego, a także zaspokojenie potrzeb społeczeństwa w zakresie turystyki i rekreacji.


Artur Chojecki podkreślił, że sadzenie lasu to nie tylko odtwarzanie zniszczonych terenów, ale także inwestycja w przyszłość.

— Las to jedna z najważniejszych wartości przyrodniczych naszego kraju, która stanowi nie tylko źródło drewna, ale także przeciwdziała erozji gleby, poprawia jakość powietrza oraz zapewnia schronienie dla wielu gatunków zwierząt i roślin —powiedział.

Sadzenie drzew w Nadleśnictwie Korpele to część szerszego programu odtwarzania lasów w regionie, który realizowany jest przez leśników od kilku lat.


W akcji sadzenia lasu uczestniczyli nie tylko leśnicy i wojewoda, ale także uczniowie ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 2 w Szczytnie, mieszkańcy Korpel i okolic. Działania leśników z Nadleśnictwa Korpele spotkały się z uznaniem władz lokalnych oraz mieszkańców regionu. Właśnie dzięki takim inicjatywom, Polska może pochwalić się jednym z największych obszarów leśnych w Europie.